ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

Warto wiedzieć

5 miesięcy temu  28.01.2019, ~ Administrator   

Usprawnić pracę w warsztacie. Narzędzia od Högert Technik

- W grzechotce najbardziej istotny jest mechanizm, to on ulega awariom, a nie inne elementy. I dlatego to mechanizm wzmacniamy - opowiadają przedstawiciele marki.

Strona 1 z 2

- Szukamy rozwiązań, które ułatwiają i przyspieszają codzienną pracę w warsztatach samochodowych – mówią przedstawiciele Högert Technik. Marka intensywnie rozwija swoją ofertę, ale nowym rozwiązaniom dedykowanym sektorowi automotive warto przyjrzeć się szczególnie.

Od kilku lat marka Högert Technik konsekwentnie buduje swoją pozycję w Polsce i na rynkach zagranicznych, poszerzając portfolio produktów dedykowanych specjalistom. – Pomysł na narzędzia w naszej ofercie pojawił się z potrzeby wsparcia dotychczasowych klientów, głównie stolarzy i elektryków. Z czasem pojawiły się narzędzia warsztatowe. Właśnie ten sektor dzisiaj rozwijamy w sposób szczególny – opowiada Dorota Abramczuk, specjalista ds. marketingu i PR Högert Technik. – Nasze narzędzia są produkowane w specjalistycznych fabrykach. Szczegółowo kontrolujemy jakość, dbając o surowiec, z którego wykonane są narzędzia. – dodaje Abramczuk.

Czy w narzędziach jest miejsce na innowacje? Cóż nowego, poza wyższą lub niższą jakością, może zaoferować kolejny dostawca w branży narzędzi warsztatowych?

Okazuje się, że w tym sektorze wciąż jest miejsce na innowacje rozwiązania.

– Budując markę Högert Technik w Polsce, wzorujemy się na rynkach zachodnich. Może trochę w nietypowy dla polskiego rynku sposób opracowaliśmy koncepcję marki. Staramy się szukać rozwiązań, które dadzą naszym klientom wymierne korzyści - opowiada Artur Jarczewski, przedstawiciel marki Högert Technik. Pytany o trendy w warsztatach związane z narzędziami mówi o ich minimalizacji oraz specjalizacji. – Dziś w cenie są rozwiązania dla konkrentych, pojedynczych nawet zastosowań – podkreśla.

Oferta Högert Technik to na teraz oczywisty fundament, a więc cały dział narzędzi mechanicznych, nasadki, grzechotki. Ostatnio w ofercie pojawiła się kompleksowo wyposażona szafka warsztatowa. Obecnie w portfolio firmy pojawia się około dwustu specjalistycznych narzędzi do serwisu rozrządu, układu hamulcowego, nadwozia, podwozia. – Wszyscy znamy statystyki. Czytamy w gazetach, że do Polski wjechało 700 tysięcy kolejnych diesli z Zachodu. Wiadomo, że będą serwisowane i raczej nie będą to autoryzowane serwisy producentów tych aut. Małe warsztaty muszą mieć torxa, muszą mieć narzędzia do blokady rozrządu w danym, konkretnym silniku. Gdzie taki niewielki warsztat szuka narzędzi? W swojej okolicy. Nasze zadanie to mieć te narzędzia w ofercie i je dostarczyć – mówi Janusz Skorek z Högert Technik. Podkreśla rolę specjalizacji narzędzi. Teoretycznie taki sam klucz, w tym sam rozmiarze może mieć przecież różną konstrukcję, może być krótszy, węższy, mieć inny kąt. Funkcjonalność i praktyczne rozwiązania – na te dwie cechy narzędzi Högert Technik wskazują nasi rozmówcy pytani o cechy szczególne. O coś, co wyróżnia ich produkty.

– Mówiąc o funkcjonalności, mam na myśli także trwałość. Wiemy, że np. w grzechotce najbardziej istotny jest mechanizm, to on ulega awariom, a nie inne elementy. I dlatego to mechanizm wzmacniamy. Szukamy rozwiązań, które sprawią, że mechanik będzie pracował szybciej, prościej. Ciekawym przykładem są szczypce elektryczne z wymiennymi szczękami, stosowane w wielu markach. Najczęściej trzeba tam jednak zastosować narzędzie do odkręcania szczęki. U nas wymiana jest beznarzędziowa. Można to zrobić, nawet po raz pierwszy, w czasie krótszym niż 10 sekund. Kolejny przykład to smarownice. Klient na pierwszy rzut oka może nie zauważyć, że są tam dwa tłoki, co przekłada się na większe ciśnienie. To natomiast przekłada się na szybszą pracę. Czas pracy, komfort, wygoda i ergonomia. Na to stawiamy – dodaje Artur Jarczewski.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony