Serwis ogumienia

Serwis ogumienia

ponad rok temu  19.05.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

ALCAR SENSOR HD czujnik TPMS do ciężarówek, busów i przyczep

​​​​​​​Od lipca 2022 r. sytuacja w branży związanej z pojazdami użytkowymi zdecydowanie się zmieni. Zgodnie z nowym rozporządzeniem UE w kwestii bezpieczeństwa ECE 2144/2019 (ECER141) wszystkie nowo homologowane pojazdy użytkowe klas od N1 do N3, O3 i O4 oraz M2 i M3 muszą być wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach. Aby wszystkie warsztaty i serwisy zajmujące się pojazdami użytkowymi były w pełni przygotowane na tą zmianę, firma ALCAR poczyniła odpowiednie kroki już wiosną 2022 r. i wprowadziła na rynek nowy i w 100% uniwersalny czujnik ALCAR Sensor HD (Heavy Duty).

  • Nowy czujnik zamienny TPMS OE do pojazdów użytkowych
  • Odpowiedni do ciężarówek, busów i przyczep od 17.5 do 24.5 cali
  • 100% uniwersalny
  • 100% programowalny
  • 100% jakość OE

To, co do tej pory było obowiązkowe tylko w przypadku samochodów osobowych, wkrótce będzie miało zastosowanie również do pojazdów użytkowych. System monitorowania ciśnienia w oponach jest niezwykle ważny, ponieważ niewłaściwe ciśnienie opon może spowodować poważne problemy i całkowitą awarię ogumienia. Wyższe ciśnienie prowadzi do zwiększonego zużycia opon, a niewłaściwie oszacowane ciśnienie ma również wpływ na większe zużycie paliwa, a tym samym wyższą emisję CO2. Ponadto nieodpowiednie ciśnienie powietrza w ogumieniu, oprócz uszkodzenia samych opon, może spowodować znacznie zmniejszenie stabilności podczas jazdy, a tym samym wpłynąć na wydłużenie ścieżki hamowania, co ma istotne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa na drodze przy tak dużych pojazdach jakimi są ciężarówki.

Nowość: ALCAR Sensor Heavy Duty (HD)

Nowy ALCAR Sensor HD to uniwersalny czujnik, który można zaprogramować do dowolnego modelu auta. Uniwersalny czujnik przeznaczony do samochodów użytkowych posiada nie tylko szerokie pokrycie pojazdów, ale dzięki innowacyjnej konstrukcji można go elastycznie dopasować do wszystkich wymiarów kół w zakresie od 17,5 do 24,5 cali i wystarczy do tego tylko jeden produkt. Montaż odbywa się bezpośrednio na feldze przy użyciu specjalnej opaski na koło opracowanej w taki sposób, aby wytrzymała nawet ekstremalne obciążenia.

Do programowania tego czujnika ALCAR oferuje odrębną aktualizację oprogramowania do istniejącego urządzenia ALCAR TECH600 opracowaną specjalnie do pojazdów użytkowych. Umożliwia ona programowanie lub również stworzenie klonu istniejącego czujnika OE. Nowy czujnik ALCAR Sensor HD do pojazdów użytkowych jest już dostępny w całej Europie i można go kupić w ALCAR Webshop (dostępny pod numerem katalogowym: S8A301).

ALCAR Konfigurator TPMS online

W swoim Webshopie, ALCAR udostępnia dystrybutorom zawsze aktualne i bieżące informacje dotyczące czujników oraz nowy konfigurator TPMS, który umożliwia sprawne ich dopasowanie. Wszystkie informacje są łatwo dostępne, a ważne uwagi dotyczące samochodów lub czujników OE są odpowiednio pokazane. Ponadto klienci otrzymują szczegółowe informacje o zestawach serwisowych, zaworach zapasowych i procedurach wczytywania związanych z danym samochodem.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony