Serwis ogumienia

Ogumienie

Serwis ogumienia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

10 miesięcy temu  23.08.2019, ~ Administrator   

Certyfikat oponiarski? Pierwsze serwisy już go mają

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Strona 1 z 2

Kierowcy mogą już korzystać z certyfikowanych warsztatów oponiarskich. Na stronie www.certyfikatoponiarski.pl dostępna jest mapa z ich lokalizacją. Punktów będzie zapewne przybywać. Zgłoszenia napływają, a kolejne serwisy przechodzą certyfikację. Akcja, którą PZPO wraz z TÜV SÜD rozpoczęły w tym roku, już przynosi efekty.

W maju i w czerwcu br. informowaliśmy na naszych łamach o otwarciu zgłoszeń dla serwisów chcących poddać się audytowi w celu uzyskania Certyfikatu Oponiarskiego. Dziś możemy już mówić o powstającej mapie warsztatów, które pozytywnie przeszły certyfikację. Mogą one oficjalnie korzystać z identyfikacji wizualnej Certyfikatu Oponiarskiego, która staje się pożądanym przez właścicieli serwisów i kierowców wyróżnikiem oraz potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi. Takiej zweryfikowanej jakości usług poszukują klienci – właściciele samochodów i maszyn rolniczych.

– W ostatnich miesiącach dostaliśmy wiele zgłoszeń od warsztatów zajmujących się oponami. Audytorzy TÜV SÜD po kilkunastu pierwszych audytach umawiają się na kolejne wizyty. W efekcie przeprowadzonych certyfikacji na naszej mapie pojawiły się już pierwsze punkty. Cieszy nas fakt, że udało im się osiągnąć od razu poziom bardzo dobry i wzorowy – podkreśla Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.
– Jesteśmy na rynku od 25 lat, więc uznaliśmy, że Certyfikat Oponiarski będzie idealnym potwierdzeniem naszego doświadczenia i zdobytych w tym czasie umiejętności. Postanowiliśmy przejść audyt i ubiegać się od razu o certyfikat najwyższy, czyli wzorowy. O kryteriach i procedurze dowiedzieliśmy się z mediów. Dzięki temu łatwiej było nam się przygotować i z sukcesem przejść audyt – mówi Michał Polak, serwisant z warsztatu WIM w Łańcucie, który jako jeden z pierwszych otrzymał certyfikat na poziomie wzorowym.
- O projekcie Certyfikatu Oponiarskiego dowiedzieliśmy się od jednego z naszych partnerów. Widzieliśmy również materiały w prasie branżowej. Do certyfikacji przekonały nas wiarygodność Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i rzetelność audytora. Na podjęcie decyzji o poddaniu się audytowi wpłynął również fakt pełnej transparentności procesu. Z procedurą i kryteriami mogliśmy zapoznać się wcześniej. Uznaliśmy, że bez dużych dodatkowych inwestycji będziemy w stanie uzyskać poziom bardzo dobry. W przyszłości przyjdzie pewnie czas na certyfikat wzorowy – mówi Agata Szturemska-Przybył, marketing manager w serwisie Auto-Gum w Krakowie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ MARO 1 9 miesięcy temu KOLEJNA OKAZJA NA WYCIĄGNIĘCIE KASY W BRANŻY OD 30 LAT
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony