Serwis ogumienia

temat miesiąca

Nowości produktowe

Ogumienie

Serwis ogumienia

Opony

Opony ciężarowe

8 miesięcy temu  04.09.2017, ~ Administrator   

Demontaż kół ciężarowych. Warsztat oszczędza czas i pieniądze

Urządzenie do demontażu kół umożliwia łatwy demontaż zapieczonego koła z piasty. Wystarczy poluzować śruby koła, unieść oś, a następnie pod koło wsunąć wózek. Wtedy przychodzi kolej na ściągacz. Należy go umieścić na wysokości koła i ustawić odpowiednią wysokość przed założeniem haków na felgę. Ostatnim etapem jest dokręcenie płyty dociskowej do piasty przy pomocy gwintowanego wrzeciona  do momentu aż koło zostanie oddzielone od piasty.

Solidna konstrukcja urządzenia umożliwia wygenerowanie wysokiej siły przez ściągacz, dzięki czemu można zdemontować nawet najbardziej zapieczone koła. Przy pomocy wózka zdemontowane koło można wysunąć bez najmniejszego wysiłku. Przy pomocy tego samego wózka koło można ponownie zamontować – szybko i w wygodny sposób.

febi bilstein przedstawia urządzenie do demontażu kół samochodów ciężarowych

Warsztat oszczędza czas i oczywiście pieniądze. Z jednej strony do minimum ograniczone jest ryzyko nabawienia się przez mechanika bolesnej kontuzji pleców, a tym samym jego nieobecności w pracy. Z drugiej strony można uniknąć uszkodzenia pojazdu klienta, co z kolei może być związane z wysokimi dodatkowymi kosztami. Dzięki temu innowacyjnemu i unikalnemu przyrządowi firma febi bilstein ułatwia demontaż zapieczonych kół i jednocześnie troszczy się o zdrowie mechaników.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony