Serwis ogumienia

Wyposażenie warsztatu

Narzędzia w warsztacie

ponad rok temu  11.10.2018, ~ Administrator   

Łukasz Tyszkiewicz, przedstawiciel firmy UNI-TROL. fot. Piotr Łukaszewicz

UNI-TROL, polski producent urządzeń do serwisów ogumienia, na targach Auto Land Expo w Ostródzie promował innowacyjną wyważarkę z serii Monolith. Jest to urządzenie z opatentowanym przez polską firmę systemem analizy parametrów koła. Operator nie wprowadza ich na podstawie pomiaru nastawnikiem czy dzięki pomiarom sonarem lub linijką laserową. Parametry uzyskiwane są na podstawie analizy obrazu. 

- Monolith jest maszyną świetną, innowacyjną, ale dla wielu klientów zbyt drogą - przyznaje Łukasz Tyszkiewicz, przedstawiciel firmy. - Dlatego proponujemy też maszynę z serii 2451, gdzie innowacją jest obraz na monitorze odwzorowany z parametrami koła. Na przykład - jeżeli wprowadzam nastawnikiem koło 17 cali, to będę na monitorze miał takie koło zasymulowane. Co więcej, maszyna wyposażona jest w monitor dotykowy. Ale jeśli mechanik nie będzie chciał korzystać z tej opcji (by na przykład nie pobrudzić monitora), może poruszać kołem na wyważarce niczym kursorem myszki w komputerze. Wyważarka nie ma klawiatury, ale ma jeden przycisk zatwierdzający. Resztę obsługujemy kołem. Zatwierdzać wybraną opcję również możemy kołem, wystarczy je delikatnie uderzyć - opowiada.

A jak to wygląda w praktyce? Na naszym Facebooku warsztat.pl pokazywaliśmy tę opcję:

Kilka miesięcy wcześniej odwiedziliśmy zakład produkcyjny firmy UNI-TROL w Warszawie, skąd sprzęt trafia do warsztatów na całym świecie. Łukasz Tyszkiewicz prezentował nam wówczas dwa urządzenia serii Monolith - wyważarkę i montażownicę. Zwiedziliśmy również hale produkcyjne i lakiernię proszkową.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony