Fachowe porady

Ogumienie

Fachowe porady

ponad rok temu  23.03.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

Wiosenny numer

Ukazał się już wiosenny numer magazynu branży oponiarskiej „Świat Opon”. Wiosna to oczywiście dla kierowców czas zmiany ogumienia z zimowego na letnie, ale dla firm z branży oponiarskiej to z kolei już okres intensywnych przygotowań do zimy.

- Firmy działają z wyprzedzeniem, co jest oczywiście zrozumiałe - pisze we wstępniaku do nowego numeru redaktor naczelny czasopisma, Mirosław Giecewicz. - Efektem tego oponiarskiego grafiku jest wiele testów nowych modeli opon, które odbywają się w ciągu roku. Na przykład Nexen Tire testował ogumienie w Niemczech na Nürburgringu, Michelin w Kalifornii w USA, a Nokian Tyres i Giti Tire w Finlandii. Przedstawiamy relacje z tych wydarzeń. Mamy nadzieję, że spotkają się one z Państwa zainteresowaniem. Jednak relacje na papierze to jedno. W listopadzie 2016 roku wystartowaliśmy z nowym portalem Swiatopon.info adresowanym do specjalistów z branży oponiarskiej, na którym zamieszczamy relacje filmowe.

Poza testami opon relacjonujemy inne ważne wydarzenia branży oponiarskiej, m.in. spotkanie dealerów z przedstawicielami firmy Michelin, jubileusz z okazji 25-lecia Continental Opony Polska, targi Tire Technology Expo.

Rok 2016 dla branży oponiarskiej był lepszy niż 2015. Użytkownicy samochodów kupili o około 8% więcej opon niż w poprzednim roku, przy stabilnej średniej cenie kupowanej opony. To fragment artykułu Jakuba Staronia z Gfk. Piszemy też dużo o oponach do ciężarówek i autobusów (analizujemy ich konstrukcję i eksploatację). Przybliżamy temat obręczy wykonywanych w technologii flow formingu. Każde koło produkowane w ten sposób jest lżejsze średnio o 25% niż takie samo koło odlewane, produkowane metodą tradycyjną.

Liczne wywiady

Zakochałem się w PS 4 S - mówi nam w rozmowie dotyczącej nowej opony Michelin Krzysztof Hołowczyc. Z Dominikiem Kwaczyńskim, menedżerem ds. sprzedaży na Polskę w Nokian Tyres, rozmawiamy o oponach letnich i zimowych z oferty tej firmy, ich produkcji i testach. A Błażej Bębenista, dyrektor zarządzający sieci Driver, przybliża nam działalność sieci serwisów oponiarskich. W grupie silniejsi - to niepisane motto wszystkich sieci warsztatowych, również oponiarskich.

Osoby zainteresowane prenumeratą czasopisma "Świat Opon" proszone są o kontakt pod adresem redakcja@warsztat.pl.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony