Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

26 dni temu  26.06.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

0W-20 zatwierdzony jednocześnie przez marki BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen

Fot. pixabay

Castrol wprowadza na rynek olej silnikowy o niskiej lepkości 0W-20 – Castrol EDGE 0W-20 LL IV. To pierwszy tego rodzaju środek smarny, który jednocześnie uzyskał najnowsze aprobaty niskiej lepkości* od firm BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen. Ten nowy produkt nadaje się do stosowania w pojazdach z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi. Jest dostępny w opakowaniach o pojemności 1, 4 i 5 litrów.

Castrol EDGE 0W-20 LL IV uzyskał trzy formalne aprobaty powszechnie uważane za jedne z najbardziej restrykcyjnych w całej branży: BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.72 (Mercedes-Benz) i VW 508 00/ 509 00 (Volkswagen). Ponadto jest zatwierdzony dla Porsche C20, spełnia specyfikację Ford WSS-M2C956-A1, a także wymagania producentów OEM zalecających stosowanie olejów ACEA C5 lub ACEA C6 0W-20*.

- Rygorystycznie testowany przez ponad 10 000 godzin, Castrol EDGE 0W-20 LL IV zmniejsza tarcie, zwiększa wydajność i redukuje szkodliwe emisje. Nowy produkt został zaprojektowany tak, aby sprostać wielu wyzwaniom związanym z nowoczesnymi silnikami. Podczas gdy mniejsze, silniejsze jednostki oferują większą oszczędność paliwa, częstsze stosowanie turbodoładowania może zwiększyć ciśnienie wewnątrz silnika – formuła Castrol EDGE 0W-20 LL IV o niskiej lepkości minimalizuje energię wymaganą do przemieszczania go po wewnętrznych elementach silnika - podaje Castrol.

Zdarzenia przedwczesnego zapłonu przy niskiej prędkości (LSPI) mogą wystąpić, gdy mniejsze silniki
z turbodoładowaniem są poddawane dużym obciążeniom przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej może nastąpić przedwcześnie, powodując nadmierne ciśnienie w cylindrach, prowadząc do zwiększonego hałasu silnika, a w skrajnych przypadkach do jego katastrofalnego uszkodzenia. CASTROL EDGE 0W-20 LL IV spełnia wszystkie wymagania testów LSPI, znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia takich zdarzeń.

- Castrol EDGE to nasza najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych, spełniająca najbardziej wymagające specyfikacje. Obecność w czołówce szybko rozwijającej się branży jest przykładem wiodącej współpracy Castrol z producentami pojazdów w zakresie opracowywania olejów silnikowych, które mogą poprawić osiągi i zwiększyć wydajność. Ten pierwszy na świecie środek smarny typu „combi” 0W-20 o niskiej lepkości pokazuje, w jaki sposób wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne i dostarczamy je w produkcie, który przeznaczony jest do wielu zastosowań - mówi Ralf Wobben, specjalista ds. marki i produktu w Castrol Europe.

*Należy zapoznać się z punktem dotyczącym specyfikacji i instrukcją obsługi.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony