Paliwa i oleje

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  31.12.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Air Liquide i IVECO dla wodorowej mobilności w Europie

IVECO, marka pojazdów użytkowych należąca do CNH Industrial, oraz Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów, technologii i usług dla przemysłu i opieki zdrowotnej, podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju wodorowej mobilności w Europie.

Obaj partnerzy przekażą środki i zasoby na badania nad wdrożeniem na skalę masową przewozów towarowych na trasach międzynarodowych za pomocą pojazdów ciężarowych zasilanych ogniwami paliwowymi, a także nad możliwościami budowy sieci stacji tankowania wodoru pozyskiwanego z wykorzystaniem odnawialnych lub niskowęglowych źródeł energii wzdłuż głównych korytarzy transportowych w Europie. Jednocześnie obie firmy będą wspólnie promować inicjatywy zachęcające do wodorowej mobilności, angażując wszystkich interesariuszy z całego łańcucha wartości.

Zawiązane partnerstwo wpisuje się w bieżącą współpracę firm w ramach projektu HyAMMED na południu Francji, zakładającego skompletowanie pierwszej europejskiej floty zasilanych ogniwami paliwowymi 44‑tonowych samochodów ciężarowych, w powiązaniu z pierwszą wysokociśnieniową
stacją tankowania wodoru o wydajności 1 tony dziennie. Celem projektu jest dekarbonizacja długodystansowego transportu towarów w Europie.

- Chcemy zaangażować się w rozwój gospodarki wodorowej i bardzo liczymy na efekty współpracy z Air Liquide przy poszukiwaniu najbardziej efektywnych sposobów dostarczania operatorom tego zrównoważonego alternatywnego paliwa dla sektora transportu - powiedział Luca Sra, desygnowany na prezesa Truck Business Unit w Grupie IVECO.

- Musimy koniecznie wszyscy skoncentrować się na osiąganiu globalnych celów zerowej emisji netto, pracując wspólnie nad przyspieszeniem realizacji tych celów przez branżę.

fot. Iveco

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony