Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

8 dni temu  17.07.2021, ~ Administrator   

Benzyna alkilatowa

Fot. Warter Fuels

Czy benzyna alkilatowa wpłynie na zrewolucjonizowanie sposobu zasilania małych maszyn ogrodniczych, takich jak kosiarki czy pilarki spalinowe?

Urządzenia ogrodnicze są odpowiedzialne nawet 5 proc. zanieczyszczeń powietrza. Z danych Federalnej Agencji Ochrony Środowiska wynika, że w każdy weekend około 54 mln Amerykanów kosi trawniki, zużywając 3 mld litrów benzyny rocznie oraz wytwarzając mnóstwo  zanieczyszczeń powietrza. Silniki urządzeń ogrodniczych emitują wysoki poziom tlenku węgla, lotnych związków organicznych i tlenków azotu, wytwarzając nawet do 5 proc. notowanego w USA zanieczyszczenia powietrza. 

Paliwo alkilatowe redukuje emisję smogu do atmosfery o ponad 40 proc., a emisję dwutlenku węgla i wszystkich szkodliwych substancji o ponad 90 proc. w porównaniu do benzyny samochodowej. 

- W Skandynawii nikt nie myśli o używaniu paliw samochodowych do kosiarki, podkaszarki czy innych urządzeń. Powszechne użycie paliwa alkilatowego pomaga przede wszystkim zadbać o  zdrowie, środowisko i narzędzia - mówi Tomasz Kowal, menadżer ds. sprzedaży w Warter Fuels.

Jego zdaniem benzyna alkilatowa to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku, użytkownikowi i sprzętom. 

Taka benzyna przeznaczona jest do stosowania w małych silnikach dwu- i czterosuwowych. Może być więc paliwem do silników w małych urządzeniach, m.in. w kosiarkach, podkaszarkach czy pilarkach spalinowych. Co nie bez znaczenia, taka benzyna zachowuje właściwości do 5 lat, może być więc zimowana w zbiornikach urządzeń.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (6)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ janek 6 wczoraj 18:12 Dokładnie tak ! dobrze własnie, ze w takich krajach jak szwecja, zaczyna się używać, bo powoli będzie się rozprzestrzeniać na całą europę :)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ anonim 5 wczoraj 15:55 Zgadzam się z moją poprzedniczka, to paliwo to przyszłość, dziwię się, że niektórzy tego nie rozumieją..
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ kasia 4 5 dni temu Przede wszystkim - to paliwo jest dobre dla silników, a ich używanie- szczególnie w Szwecji jest coraz popularniejsze. Niestety nadal problemem jest ograniczona dystrybucja, ale firmy takie jak Warter pracują nad jej rozszerzeniem i udostępnieniem jak największej grupie osób zainteresowanych wspieraniem ekologii we własnym zakresie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Staszek 3 6 dni temu Prawda benzyny firmy Aspen ale tez Motomix od Stihl i benzyna z Husqvarny to dokładnie to samo. Stosowanie w lasach w Niemczech wymagane jest przez prawo. Polska jak zwykle sto lat za murzynami
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Szw 2 7 dni temu Jest takie badziewie w Szwecji i już raz silnik zatarlem
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Novodat 1 8 dni temuocena: 100%  Mieszkam w Dani od 15 lat, zajmuje się serwisem maszyn ogrodniczych i małych silnikow przemyslowych. Nie spotkałem jeszcze tego rodzaju paliwa w szerokim spektrum dystrybucji! Każdy tu stosuje paliwo ze stacji benzynowych! Chyba ze autor tego artykułu nie zalicza Dani do państw skandynawskich
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony