Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

ponad rok temu  17.07.2021, ~ Administrator   

Benzyna alkilatowa

Fot. Warter Fuels

Czy benzyna alkilatowa wpłynie na zrewolucjonizowanie sposobu zasilania małych maszyn ogrodniczych, takich jak kosiarki czy pilarki spalinowe?

Urządzenia ogrodnicze są odpowiedzialne nawet 5 proc. zanieczyszczeń powietrza. Z danych Federalnej Agencji Ochrony Środowiska wynika, że w każdy weekend około 54 mln Amerykanów kosi trawniki, zużywając 3 mld litrów benzyny rocznie oraz wytwarzając mnóstwo  zanieczyszczeń powietrza. Silniki urządzeń ogrodniczych emitują wysoki poziom tlenku węgla, lotnych związków organicznych i tlenków azotu, wytwarzając nawet do 5 proc. notowanego w USA zanieczyszczenia powietrza. 

Paliwo alkilatowe redukuje emisję smogu do atmosfery o ponad 40 proc., a emisję dwutlenku węgla i wszystkich szkodliwych substancji o ponad 90 proc. w porównaniu do benzyny samochodowej. 

- W Skandynawii nikt nie myśli o używaniu paliw samochodowych do kosiarki, podkaszarki czy innych urządzeń. Powszechne użycie paliwa alkilatowego pomaga przede wszystkim zadbać o  zdrowie, środowisko i narzędzia - mówi Tomasz Kowal, menadżer ds. sprzedaży w Warter Fuels.

Jego zdaniem benzyna alkilatowa to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne środowisku, użytkownikowi i sprzętom. 

Taka benzyna przeznaczona jest do stosowania w małych silnikach dwu- i czterosuwowych. Może być więc paliwem do silników w małych urządzeniach, m.in. w kosiarkach, podkaszarkach czy pilarkach spalinowych. Co nie bez znaczenia, taka benzyna zachowuje właściwości do 5 lat, może być więc zimowana w zbiornikach urządzeń.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (11)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ tt 11 10 miesięcy temu Paliwa można kupić w bańkach o różnej pojemności - od 5 do 200 litrów. Przykład: Warter Pro Fuel 4- ekologiczna alkilatowa benzyna do silników czterosuwowych dostępna jest w cenie 68pln za 5 litrów lub 529pln za 55 litrów. Więcej pod linkiem: https://warter.shop/kategoria-...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Julka64 10 10 miesięcy temu Myślę, że wszyscy powinniśmy dbać o środowisko, w którym żyjemy. Zwłaszcza jeżeli możemy zrobić to tak w łatwy sposób, jak wymiana rodzaju benzyny, którą używamy w narzędziach ogrodniczych - kosiarkach itd. Tutaj macie więcej informacji o tej benzynie https://warter.pro/...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Marcin Z 9 ponad rok temu Ja mam 4 dzieci i zwięrzęta, koszę 1-2 razy w tygodniu ogród, od niedawna używam tej benzyny. Kosztuje wiecej niż zwykła ale zużycie przy małym ogródku to jest 10 litrow w sezonie, to są żadne pieniądze, a dzięki temu nie śmierdzi nic ja koszę i to jest jeden z kluczowych plusów paliwa alkilatowego. Drugi którego nie czuję ale jest ważny to brak benzenu. Jak dla paru złotych ktoś chce zwiększyć szansę zachorowania na nowotwór to proszę, droga wolna.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ marysia 8 ponad rok temu najważniejsze to zadbanie o nasze środowisko... przecież kiedyś będą żyły w nim nasze dzieci.. wnuki, inne pokolenia po prostu dziwi mnie tylko ten egoizm ludzi. To paliwo to swietne rozwiązanie :)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ antonia 7 ponad rok temu Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie :) Przyszłościowe przede wszystkim :) Teraz przy takich problemach jakie mamy z klimatem to musimy naprawdę dbac o wszystko.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ janek 6 ponad rok temu Dokładnie tak ! dobrze własnie, ze w takich krajach jak szwecja, zaczyna się używać, bo powoli będzie się rozprzestrzeniać na całą europę :)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ anonim 5 ponad rok temu Zgadzam się z moją poprzedniczka, to paliwo to przyszłość, dziwię się, że niektórzy tego nie rozumieją..
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ kasia 4 ponad rok temuocena: 50%  Przede wszystkim - to paliwo jest dobre dla silników, a ich używanie- szczególnie w Szwecji jest coraz popularniejsze. Niestety nadal problemem jest ograniczona dystrybucja, ale firmy takie jak Warter pracują nad jej rozszerzeniem i udostępnieniem jak największej grupie osób zainteresowanych wspieraniem ekologii we własnym zakresie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Staszek 3 ponad rok temu Prawda benzyny firmy Aspen ale tez Motomix od Stihl i benzyna z Husqvarny to dokładnie to samo. Stosowanie w lasach w Niemczech wymagane jest przez prawo. Polska jak zwykle sto lat za murzynami
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Szw 2 ponad rok temu Jest takie badziewie w Szwecji i już raz silnik zatarlem
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Novodat 1 ponad rok temuocena: 100%  Mieszkam w Dani od 15 lat, zajmuje się serwisem maszyn ogrodniczych i małych silnikow przemyslowych. Nie spotkałem jeszcze tego rodzaju paliwa w szerokim spektrum dystrybucji! Każdy tu stosuje paliwo ze stacji benzynowych! Chyba ze autor tego artykułu nie zalicza Dani do państw skandynawskich
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony