ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

8 miesięcy temu  26.09.2018, ~ Administrator   

Bizol: oleje do automatycznych i manualnych skrzyń biegów

Zarówno przekładnie manualne, jak i automatyczne mają swoich zwolenników oraz przeciwników, plusy i minusy. „Automaty” dominują na drogach Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, są nieco mniej popularne na Starym Kontynencie, ale w ostatnich latach to też nieco się zmienia.

- Bez znaczenia czy jeździmy samochodem ze skrzynią manualną, czy automatyczną co pewien czas musimy wymieniać olej przekładniowy - mówią przedstawiciele marki BIZOL. W ofercie tej firmy są płyny do obu rodzaju przekładni.

BIZOL Protect ATF DIII jest wysokiej jakości olejem przekładniowym przeznaczonym do skrzyń automatycznych , hydraulicznych sprzęgieł oraz układów wspomagania kierownicy, które wymagają stosowania produktów z normą: Dexron III G, Dexron II E/D lub TASA. Może być też używany w wysoko obciążonych układach hydraulicznych. Anty-starzeniowa formuła pozwala dłużej zachować odpowiednie właściwości. Chroni przed zużyciem sprzęgła oraz korzystnie wpływa na płynność zmiany biegów.

BIZOL Protect ATF Asia to płyn przekładniowy do automatycznych skrzyń biegów i sprzęgieł hydraulicznych, który spełnia wymagania najnowszych specyfikacji rynku azjatyckiego. Produkt zapewnia prawidłowe działanie automatycznej skrzyni biegów nawet w trudnych warunkach pracy i znacznych wahaniach temperatury oraz ekstremalnych warunkach pracy. Chroni przed zużyciem sprzęgła oraz korzystnie wpływa na płynność zmiany biegów.

Z kolei do przekładni manualnych przeznaczony jest wysokowydajny, mineralny olej BIZOL Protect GL4 80W-90. Odpowiedni do stosowania w przekładniach zębatych, stożkowych i ślimakowych. Może być używany w synchronizowanych i niezsynchronizowanych manualnych skrzyniach biegów, przekładniach napędowych maszyn budowlanych oraz maszynach rolniczych, takich jak ciągniki.

- Aby jak najdłużej zachować bezawaryjność przekładni należy regularnie wymieniać olej. Właściciele samochodów z automatyczną skrzynią biegów muszą to robić częściej niż manualnych. Dokładne informacje dotyczące interwałów określa producent, jeśli takich danych brakuje, warto kwestię wymiany płynu przekładniowego skonsultować z mechanikiem. Dbałość o skrzynię biegów nie tylko wydłuża żywotność i wpływa na płynność pracy, ale zwiększa atrakcyjność auta na rynku wtórnym - przekonują przedstawiciele marki BIZOL.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony