.

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

4 miesiące temu  02.08.2019, ~ Administrator   

BP, Castrol i Renault F1 Team przedłużają współpracę

BP, Castrol i Renault F1 Team przedłużają współpracę w Formule 1 na kolejne dwa lata do końca 2024 roku. Grupa Renault wybrała również Castrol na swojego globalnego partnera w zakresie dziedzinie usług serwisowych od 1 stycznia 2020 r.

Grupa Renault oraz BP, wraz z Castrol - światowym liderem na rynku środków smarnych, rozszerzają swoje strategiczne partnerstwo począwszy od 1 stycznia 2020 r. To efekt udanej współpracy, która rozpoczęła się w 2017 r. przy Formule 1.

Kooperacja firm BP i Castrol z Renault F1 Team potrwa co najmniej do 2024 r. Będą one dostarczać zaawansowane paliwa, olej silnikowy, oleje przekładniowe, hydrauliczne, smary i płyn hamulcowy, a także szereg wysokowydajnych smarów przemysłowych do centrów technicznych zespołu Renault. Są one zlokalizowane w Enstone, gdzie projektowane i budowane są podwozia oraz w Viry-Châtillon, w której znajduje się fabryka silników Renault. BP i Castrol odegrają kluczową rolę we wspieraniu Renault F1 Team, z uwagi na nowe przepisy dotyczące Formuły 1, które wchodzą w życie w 2021 roku.

Grupa Renault wybrała również Castrol jako swojego globalnego partnera w dziedzinie usług serwisowych. Umowa wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r. Nowa gama produktów, oznaczona markami Renault oraz Castrol, znajdzie się w ofercie dla dealerów Renault. Posiadacze aut tego producenta będą mogli skorzystać z osiągnieć obu partnerów, które są efektem współpracy przy Formule 1. Grupa Renault jak i Castrol, które mocno stawiają na wykorzystanie zaawansowanych technologii, zacieśnią partnerstwo, aby dostarczać klientom jeszcze lepsze produkty i rozwiązania.

Wzmożona współpraca technologiczna w zakresie obsługi serwisowej oraz Formuły 1 umożliwi obu markom przesunięcie granic zarówno na torze, jak i poza nim. Dzięki Castrol, jednej z wiodących światowych marek środków smarnych, Grupa Renault zbuduje silne partnerstwo, które pozwoli klientom i dealerom Renault cieszyć się najlepszą obsługą i produktami, jednocześnie przyczyniając się znacząco do realizacji ambicji w obszarze Formuły 1.

BP i Castrol dostarczają zaawansowane smary, które mogą obniżyć spalanie i emisję spalin oraz dysponują technologią umożliwiającą rozwój przełomowych rozwiązań dla transportu w przyszłości. Bliskie partnerstwo Grupy Renault i BP umożliwi obu firmom połączenie doświadczenia i wiedzy w celu wykorzystania wszelkich możliwości na tym niezwykle szybko zmieniającym się rynku.

Tagi: Castrol, Renault,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony