Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

3 miesiące temu  18.03.2020, ~ Administrator   

Ceny paliw na stacjach Orlenu nadal będą spadać - mówi szef koncernu

Szef PKN Orlen zapowiedział, że ceny paliw na stacjach koncernu nadal będą spadać. Przypomniał, że od początku roku benzyna staniała o 50 groszy, a ropa o 60 gr.

- Ta cena paliw z dnia na dzień jest obniżana - zapewnił prezes spółki PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, że w ten sposób Orlen chce pomóc Polakom, by nie poruszali się komunikacją zbiorową, ale własnymi samochodami.

Obajtek podkreślił, że na paliwie opiera się również cała polska gospodarka. Dodał, że niskie ceny paliwa pomogą mniejszym firmom w czasie kryzysu. Szef płockiego koncernu pytany był, czy obniżył ceny na prośbę polskiego rządu. Obajtek powiedział, że nigdy nie było ze strony premiera i wicepremiera Sasina „wydawania w tym zakresie poleceń”. 

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że koncern w ostatnim czasie zakontraktował więcej ropy, aby móc stabilizować i trzymać ceny. Dodał, że firma ma zakontraktowane dostawy na kilka najbliższych miesięcy. Obajtek przypomniał, że koncern w 50 proc. korzysta z rosyjskiej ropy, reszta pochodzi z różnych innych kierunków. Przyznał, że niskie ceny oznaczają, iż firma rezygnuje z części marży. Szef płockiego koncernu powtórzył, że wszystkie stacje koncernu będą otwarte.

- Poczuwamy się w pełni do obowiązku, aby w tym ciężkim czasie był zaopatrzony rynek polski w paliwa, by wszystkie stacje były otwarte, byśmy mogli zabezpieczyć bezpieczeństwo paliwowe kraju – zadeklarował Obajtek. Podziękował też wszystkim pracownikom Orlenu i spółek zależnych.

(PAP)

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony