ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Motocykle

9 miesięcy temu  23.05.2018, ~ Administrator   

ELF - od skuterów, poprzez motocykle, do quadów

Udany sezon motocyklowy w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania maszyny. Przy tej okazji warto sięgnąć po produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach na torach wyścigowych czy morderczym Rajdzie Dakar.

Międzynarodowy koncern energetyczny Total jest właścicielem marki ELF. Od lat wspólnie udoskonalają ofertę olejów silnikowych i produktów przeznaczonych do motocykli. Zanim jednak te trafią na rynek przechodzą szereg badań laboratoryjnych i testów drogowych. Tradycyjnie najefektywniejszym miejscem do ich sprawdzenia i oceny są sporty motorowe. Stąd logo Total i ELF pojawia się na jednośladach biorących udział w najważniejszych wyścigach motocyklowych, w tym MotoGP i Superbike. Uzupełnieniem tych testów są regularne starty w Rajdzie Dakar. Poza motocyklami barwy obu marek reprezentowane są w kategorii quadów.

- Total jako koncern o globalnym zasięgu dostosowuje się do oczekiwań klientów w poszczególnych częściach świata, biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych krajów. Stąd nasze produkty, na przykład do motocykli, oferowane są pod markami Total i ELF - mówi Ewa Kalinowska, dyrektor marketingu i badań rynkowych w Total Polska - W Polsce wiodącą marką do jednośladów jest ELF, produkty te dostarczamy zarówno do ASO, niezależnych warsztatów jak i sklepów detalicznych. O ile jeszcze trzy lata temu sprzedaż była na równym poziomie, o tyle po zmianach w ustawie o kierujących odnotowujemy dynamiczny wzrost zainteresowania olejami do motocykli o pojemności do 125 cm3.

Oferta olejów silnikowych ELF do motocykli podzielona jest na dwie kategorie jednostek silnikowych, dwu- i czterosuwowych, co wyraźnie zaznaczone jest w nazwie produktu. W zależności od przeznaczenia modelu jednośladu można wybierać pomiędzy Moto 4 Cruise 20W50, Moto 4 Road 10W40, Moto 4 Tech 10W50 i Moto 4 Race 10W60 oraz Moto 2 Self Mix SAE30, Moto 2 Off Road SAE30 i Moto 2 Tech SAE30. Ich uzupełnieniem są oleje silnikowe do skuterów. W tej gamie również uporządkowano produkty pod kątem jednostek napędowych i użytkowania - Scooter 4 Maxi City 5W40, Scooter 4 City 10W40, Scooter 2 Street SAE30 i Scooter 2 Self Mix SAE30.

ELF oferuje także oleje do przekładni Moto Gear Oil 10W40 i 80W90, amortyzatorów Moto Fork Oil SYN 5W, SYN 10W, 10W, 15W i 20W, układu hamulcowego Moto Brake Fluid DOT 5.1 oraz filtra powietrza Moto Air Filter Oil. Podczas różnych prac związanych z konserwacją i pielęgnacją jednośladu niezastąpionym pomocnikiem jest smar ELF Moto Chain Lube.

- Nasza oferta skierowana do jednośladów, dostosowana jest do specyfiki polskiego rynku. Dostępne produkty mają zastosowanie niemal w całym parku zarejestrowanych skuterów i motocykli, a także trójkołowców oraz quadów – podsumowuje Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego Total Polska - Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu użytkownicy produktów Total i ELF zawsze mają pewność, że przeszły one wszechstronne testy na torach wyścigowych i odcinkach rajdowych. Praktycznie w niezmienionym składzie trafiają później na rynek detaliczny.
Tagi: Total, ELF,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony