W wydarzeniu uczestniczyło około 200 zaproszonych gości związanych z rynkiem olejowym
„Środki smarowe i płyny eksploatacyjne w Polsce 2017” – pod takim hasłem odbyło się 12 października br. w podwarszawskim Józefowie I Sympozjum Lotos Oil. Dwudniowe spotkanie stanowiło ważny impuls dla pogłębienia współpracy środowiska biznesu, otwierając nowe, synergiczne perspektywy działania w obszarze wspierania polskiej gospodarki.
Zaktualizowane informacje o uwarunkowaniach technologicznych i rynkowych, jakie zaistniały w przeciągu ostatniego roku, przekazane przez ekspertów Lotos Oil oraz zaproszonych prelegentów, ugruntowały wiedzę w odniesieniu do szeroko rozumianej problematyki smarowniczej i doprowadziły do dyskusji na temat potrzeb rynkowych i przyszłości branży.
Pierwszego dnia sympozjum uczestnicy mieli możliwość szerszego zapoznania się z informacjami na temat spółki Lotos Oil, z jej celami, strategią i wyznawanymi przez nią wartościami. Przybliżone zostało również portfolio produktowe, ze szczegółowym omówieniem grup produktowych i komentarzem o ich technologii, wartości rynkowej i jakości. Na konferencji zaznaczone zostało, jak bardzo przez lata rynek środków smarowych uległ przekształceniu oraz jak bardzo przez ten czas zostały wyśrubowane normy technologiczne stawiane przez producentów silników samochodowych i maszyn przemysłowych.
W ocenie specjalistów uczestniczących w spotkaniu szeroka gama środków smarowych Lotos Oil, zarówno w segmencie motoryzacyjnym, jak i przemysłowym, z bardzo dobrym efektem konkuruje dziś z zagranicznymi koncernami, od których środki smarowe polskiego producenta nie odbiegają ani jakością, ani technologią.
Uczestnicy mieli również możliwość poszerzenia swojej wiedzy o informacje z zakresu usługi serwisu olejowego, czyli sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa parku maszynowego, czy działań wspomagających podejmowanie decyzji w zakresie wymian środków eksploatacyjnych, remontów maszyn, co w dzisiejszych przedsiębiorstwach powinno być elementem strategii prawidłowej gospodarki smarowniczej oraz stanowi istotną i znaczącą wartość.
Jak dowiedzieliśmy się w trakcie prezentacji, bagatelizowanie takich elementów może doprowadzić do konsekwencji zarówno finansowych, jak i produkcyjnych i biznesowych.
W wydarzeniu uczestniczyło około 200 zaproszonych gości, pośrednio i bezpośrednio powiązanych z rynkiem olejowym. Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści branży transportowej, maszyn rolniczych, szeroko rozumianego przemysłu i dodatków uszlachetniających. Dwujęzyczna (ze względu na zagranicznych gości) konferencja miała za zadanie przybliżyć kwestie z zakresu historii rozwoju konstrukcji i technologii, trendów, norm, certyfikacji i problemów jakości, które miałyby ułatwić uczestnikom rozwiązywanie bieżących problemów z gospodarką smarowniczą oraz byłyby przydatne w praktyce w zarządzaniu parkiem maszynowym.
Jednym z gości specjalnych był dr Tomasz Rożek, znany z programu Sonda 2. Popularny fizyk i dziennikarz naukowy rozpoczął drugi dzień sympozjum prelekcją o zaskakującym tytule: „Czym nasmarowany jest wszechświat”.
Komentarze (0)