Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

ponad rok temu  05.09.2019, ~ Administrator   

Jak pozbyć się nagaru z układu dolotowego?
Strona 2 z 2

Gdy przesadzimy z ilością środka silnik zaczyna głośno pracować (płyn nie jest ściśliwy) i natychmiast należy ograniczyć aplikacje środka. Aby poprawić skuteczność oczyszczania warto przysłonić wlot powietrza do silnika blaszaną płytka i doprowadzić do sytuacji, że cały silnik będzie zasilany jedynie przez wlot powietrza o przekroju fi 10 mm. Dzięki temu zabiegowi znacząco wzrasta wartość podciśnienia, które wspomaga działania płynu (zanieczyszczenia są lepiej zasysane). Oczywiście procedura oczyszczenia kolektora sprawia, że rozpuszczony nagar trafia do wydechu i po części także do oleju silnikowego. Właśnie dlatego oczyszczenia kolektora powinno być pierwszym etapem chemicznego oczyszczenia silnika. Kolejnym krokiem powinno być oczyszczanie wtryskiwaczy preparatem Liqui Moly nr 2666. Nieprawidłowo funkcjonujący układ wtryskowy, złe rozpylanie paliwa przyczynia się do tworzenia nagaru i rozrzedzania oleju silnikowego. Po zakończeniu tego procesu warto wypłukać silnik preparatem Liqui Moly Engine Flush nr 2662 i wymienić olej na świeży. W samochodach wyposażonych w DPF należy sprawdzić jego zapełnienie i miarę potrzeby przeprowadzić chemiczne oczyszczanie tego elementu lub wymusić dopalanie testerem diagnostycznym.

Na koniec warto wspomnieć, że sprawdzanie stanu czystości kolektora, sprawdzenie sprawności zaworu EGR, jaki i oczyszczanie układu wtryskowego powinno być wykonywane przy każdym przeglądzie.

Współczesny silnik to system naczyń połączonych i zaniedbanie któregokolwiek elementu w konsekwencji może doprowadzić do usterek pozostałych podzespołów a nawet poważnej awarii całej jednostki.

Dla wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem usług czyszczenia wtryskiwaczy, układów dolotowych i katalizatorów Liqui Moly przygotowało bardzo ciekawą ofertę. Każdy mechanik, który kupi preparaty czyszczące stosowane z urządzeniem Easy Clean za kwotę 2500 netto będzie mógł odebrać urządzenie za 1PLN. Oczywiście oferta jest limitowana, a o szczegóły promocji można poznać u przedstawicieli handlowych Liqui Moly Polska.

Tagi: Liqui Moly, nagar,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony