Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

2 miesiące temu  17.11.2020, ~ Administrator   

Kaucja za olej? Trwa Kongres SDCM [LIVE]
Strona 2 z 2

Projekt zmian nie wszedł jeszcze w fazę konsultacji społecznych, ale stowarzyszenie skierowało już szereg pytań i wątpliwości z prośbą o doprecyzowanie i odpowiedź w sprawie planowanych zmian legislacyjnych. SDCM zapowiada też, że będzie przekonywać decydentów do takiego kształtu ustawy, by jej wejście w życie stanowiło możliwie najmniejsze obciążenie dla tych, na których nałożone zostaną dodatkowe obowiązki.

Przede wszystkim będziemy się starać o to, by wyjaśnione zostały wszelkie wątpliwości branży, jakie wywołuje projekt, a także o to by przewidziane zostało wystarczająco długie vacatio legis, tak by nasza branża miała czas przygotować się na wejście nowych przepisów w życie. Odpowiedni zapas czasu potrzebny będzie również na uzyskanie koncesji przez importerów i producentów. Będą oni bowiem musieli najpierw złożyć wniosek do URE, a następnie czekać na jego rozpatrzenie. SDCM będzie również przekonywać projektodawców do tego, by przewidziany tzw. współczynnik odzysku uwzględniający naturalny ubytek oleju w samochodzie podczas eksploatacji był odpowiednio wysoki, tak by żadna firma nie musiała się martwić, że zlała cztery litry zużytego oleju, a musiała wlać pięć nowego. Wszystkie te sprawy już przekazaliśmy do ministerstw i nadal będziemy przedstawiać zarówno w oficjalnych pismach, raportach i prezentacjach, jak również podczas bezpośrednich rozmów roboczych w ministerstwach, a w dalszym etapie również w parlamencie – zapowiada Alfred Franke.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 4
  SMUTNY
 • 15
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW

Komentarze (8)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Polak z biedy 8 7 dni temuocena: 0%  Złodzieje z pisu ,okradaja narud pojebało chyba ich i ztym cukrowym podatkiem też teraz coca cola na świeta dla biednych gnoje źrą za nasze ,
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ KK 7 11 dni temu Czy Redakcja jest w stanie zaktualizować artykuł? Mamy styczeń 2021 i nigdzie nie ma informacji o wproawdzonych zmianach w przepisach.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Krzychh 6 12 dni temuocena: 100%  Witam, mamy 2021 i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy projekt wszedł w życie. Póki co hurtownia nie nalicza kaucji przy zakupie oleju.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ ważne rzeczy 5 miesiąc temu Czy są jakieś nowe informacje w sprawie? Gdzie można znaleźć projekt ustawy?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kazik 4 miesiąc temuocena: 75%  Szkoda komentować, każda zmiana tych kretynów przynosi szkody, dobija się wszystkich poza globalnymi koncernami pod pretekstem ekologii czy innych głupot. Przywrócić karę śmierci i uczciwie osądzić za zdradę narodu!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Interes w defensywie . 3 miesiąc temuocena: 100%  Mirek i Janusz będą zamawiać paczkami z od sprzedawców z zagranicy. A polski handel dostanie po kieszeni . Państwo w którym żyjemy nie umie poradzić sobie z obrotem opakowań wtórnych ( patrz butelka po piwie) a ustawodawcy planują jakieś kaucje za litr oleju ktora odda jak oddasz przepracowany olej ale gdzie ? Skupy makulatury się zamknęły . Nikt nie będzie chciał prowadzić punktu przyjęć , jak ma kontrolować ciecz która w bance przyniesie jakiś grzyb co pod domen wymienił dolał czegoś jeszcze bo litra brakowało bo silnik spala olej . Powinien być obowiązek min 5 lat prowadzenia działalność gospodarczej zanim się kandyduje do sejmu. Jakby barany najpierw się nauczyły realiów działalności gospodarczej to by bubli legislacyjnych nie robiły . Łatwo kręcić śrubka w gospodarce za pomocą ustaw ale konsekwencje często są nieodwracalne .
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Teresa 2 4 miesiące temuocena: 100%  U mnie w sklepie już nikt nie kupi oleju, bo będzie musiał do ceny oleju dodać tę kaucję. U mechanika zostawi olej i nie zapłaci kaucji. Sklepy nie są szarą strefą. To z kim chce walczyć ministerstwo? Koronawirus- zostańcie w domach a ja jak debil chodziłem do pracy a tam pusto. Teraz kolejne ograniczenie? Chyba, że zrobią zlewnie oleju i każdy będzie mógł sprzedać olej jak butelki po piwie. Wtedy nikt nie spali ani nie wyleje oleju ale i handel nie padnie. Cociaż w tej całej ustawie najbardziej chodzi o kasę. Cukier opodatkują, deszcz opodatkują, oleje i jeszcze kilka innych aby kasy było jak najwięcej.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Tom 1 4 miesiące temuocena: 75%  Znowu obciążeni procedurami zostaną legalnie działające warsztaty w celu wyeliminowania szarej strefy, a szara strefa dzięki takim takim działaniom tylko się powiększa. Brawo Wy.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony