Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

WYWIADY

ponad rok temu  01.03.2016, ~ Administrator   

Konkurencja na rynku olejowym
Strona 1 z 2

Konkurencja na rynku olejowym jest bardzo zacięta i moim zdaniem jest to dopiero początek walki. Powodów jest kilka – mówi w wywiadzie dla portalu warsztat.pl Michał Chęciński, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie Bizol Polska.

Proszę przybliżyć czytelnikom portalu warsztat.pl Państwa firmę. Od kiedy jesteście na rynku? Jakie produkty dla motoryzacji dostarczacie?

Firma Bizol została założona w 1998 roku w Berlinie przez młodego absolwenta wydziału fizyki – Borysa Tatiewskiego. Od listopada 2015 roku produkty Bizol są dostępne też w Polsce, która jest 75. krajem na świecie z ofertą produktów Bizol. Oprócz olei silnikowych produkujemy dodatki do paliw i oleju, spray-e techniczne oraz szeroką ofertę produktów dla branży produkcyjnej i rolniczej.

Od kiedy jesteście na polskim rynku? Jak firma ocenia nasz rynek?

Bizol w Polsce jest obecny od pół roku. Co można po tym czasie powiedzieć – na pewno to, że jesteśmy bardzo dynamicznie zmieniającym się rynkiem. Polscy kierowcy są ciekawi nowości, ale jednocześnie nieufni, na co składają się często złe doświadczenia z samochodami wyposażonymi w “nowinki techniczne” – DPF-y, koła dwumasowe, turbiny ze zmienną geometrią. Jednak to właśnie te nieprzyjemne doświadczenia (niech podniesie rękę ten, kto nie wymieniał jeszcze dwumasy) sprawiają, że szukamy produktów lepszej jakości. Tu właśnie Bizol upatruje swojej szansy – szczególnie, że naszym głównym przesłaniem jest efektywność, można to zawrzeć w bardzo prostym stwierdzeniu – nie martw się tym, my o tym pomyśleliśmy za Ciebie.

Wchodząc na polski rynek dość duży nacisk kładziecie na promocję Bizol Green Oil. Dlaczego właśnie ten produkt jest promowany szczególnie?

Już odpowiadam. W największym skrócie to najlepszy obecnie olej przeznaczony dla samochodów poruszających się w ruchu miejskim dostępny na rynku. W ruchu miejskim silnik narażony jest nadmierne zużycie (tzw. puste kilometry – samochód stoi, a silnik pracuje), często eksploatację w niesprzyjających warunkach (niedogrzanie jednostki napędowej), co skutkuje pojawianiem się pary wodnej oraz kwaśnych produktów spalania się mieszanki paliwowej oraz rozrzedzanie oleju przez paliwo (wyższe dawki korekcyjne w niedogrzanym silniku).

Dzięki swojemu składowi Green Oil eliminuje wszystkie te problemy: ma o 45% obniżony współczynnik tarcia w porównaniu do zwykłego oleju tej samej klasy lepkościowej, więc idealnie chroni silnik przez zużyciem, dzięki najwyższej na rynku liczbie TBN (która mówi ile kwaśnych odpadów spalania może olej w siebie wchłonąć i zneutralizować) chroni silnik przed korozją. Dodatkowo ma najniższy na rynku procent odparowalności oleju, dzięki czemu nie powoduje powstawania osadów w silniku. Jeśli dodać to tego bardzo wysoki indeks lepkości (mówiący o stabilności termicznej oleju), chyba nie ma wątpliwości, że stworzyliśmy produkt kompletny, moim zdaniem najlepszy olej miejski dostępny w Polsce.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony