Paliwa i oleje

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

7 miesięcy temu  17.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Lynk & Co wybiera Castrol

Olej Castrol EDGE Professional został wybrany przez Lynk & Co jako rekomendowany środek smarny do wszystkich prac serwisowych i konserwacyjnych. Pięcioletni kontrakt na dostarczanie środków smarnych wspiera strategię firmy Lynk & Co mającą na celu skupienie się na rozwiązaniach w zakresie mobilności dla konsumentów.

Lynk & Co, globalna marka oferująca rozwiązania w zakresie mobilności powołana w ramach podmiotu joint venture utworzonego przez Geely Holding, Geely Auto Group i Volvo Car Group, podpisała pięcioletnią umowę z Castrol na dostarczanie wysokiej jakości środków smarnych na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność w całej Europie.

Olej Castrol EDGE Professional V 0W-20 będzie stosowany podczas regularnych przeglądów i prac konserwacyjnych w pojazdach Lynk & Co, dzięki czemu będzie pomagał uwalniać osiągi silnika oraz zwiększać jego wydajność i trwałość.

Lynk & Co oferuje oparte na członkostwie rozwiązania w zakresie mobilności w swojej pierwszej grupie rynków w Europie, między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Holandii i we Włoszech.

Olej Castrol EDGE Professional, który będzie stosowany przez firmę Lynk & Co, to najwytrzymalszy i najbardziej zaawansowany technologicznie olej silnikowy marki Castrol. Olej wykorzystuje technologię Fluid TITANIUM, dzięki której fizycznie zmienia swoją strukturę — staje się mocniejszy w miejscach pod obciążeniem, zachowując dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszając tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego bardziej płynnego stanu.

Pierwszy samochód Lynk & Co, 01 SUV, jest napędzany przez ekonomiczne hybrydowe układy napędowe (HEV) oraz układy hybrydowe typu plug-in (PHEV). Produkty Castrol EDGE Professional, z których będzie korzystać firma Lynk & Co, były pierwszymi środkami smarnymi na świecie, które uzyskały certyfikat CO2 neutral* zgodnie z międzynarodową normą PAS2060.

Marka Castrol wdrożyła niedawno własną strategię zrównoważonego rozwoju, czyli ścieżkę Castrol PATH360, której celem jest zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości. W celu zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego w trakcie cyklu życia produktów Castrol współpracuje również z dostawcami, pozyskując surowce o niższej emisji dwutlenku węgla, zmniejszając ilość opakowań i współpracując z partnerami, tak aby wpływać na to, co dzieje się z produktami, gdy klienci przestaną ich używać.

Umowa Castrol na dostawę środków smarnych obejmuje możliwość wspierania planów ekspansji rynkowej firmy Lynk & Co w nadchodzących latach.

Fot. Castrol

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony