Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

6 miesięcy temu  22.08.2019, ~ Administrator   

Nowa gama olejów Syntium z technologią °CoolTech™
Strona 1 z 2

Petronas wprowadza na rynek nową gamę olejów Syntium z technologią °CoolTech™, która skutecznie chroni silnik przed przegrzaniem. Miliony kierowców na całym świecie mogą teraz korzystać w swoich samochodach z najbardziej zaawansowanych olejów, sprawdzonych w Formule 1. Nowe oleje są już dostępne w ofercie warsztatów niezależnych sieci Petronas w Polsce.

Gama Syntium obejmuje oleje o wielu lepkościach, od 0W-16 aż po 10W-60, co sprawia, że można je stosować w niemal wszystkich samochodach. Do nowoczesnych silników przeznaczone są oleje o bardzo niskiej lepkości, pozwalające obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Wśród nich znajdziemy pierwszy olej marki Petronas do samochodów z napędem hybrydowym. Dzięki technologii °CoolTech™ zastosowanej w nowych olejach Syntium, silnik jest doskonale chroniony przed przegrzaniem i zużyciem, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji. Kierowcy, którzy zdecydują się na olej Syntium będą mogli poczuć niemal jak pięciokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton. Właśnie z olejów Syntium korzysta zespół Formuły 1, Mercedes-AMG Petronas Motorsport, który zdobył tytuły mistrzowskie w kategorii kierowców i konstruktorów w ostatnich pięciu sezonach.

Gama składa się z serii Petronas Syntium 7000, 5000 i 3000, obejmujących oleje o różnych lepkościach i zastosowaniach. Gamę otwiera olej Syntium 7000 0W-16, są także dwa oleje o lepkości 0W-20, w tym 7000 Hybrid 0W-20. W linii Petronas Syntium 7000 są także produkty 0W-30, 0W-40 czy 10W-60. W odświeżonej rodzinie Syntium 5000 można znaleźć takie oleje jak 5W-20 czy 5W-30 w kilku odmianach, dostosowanych do wymagań różnych producentów samochodów, m.in. z aprobatą Mercedes-Benz. Olej 5W-30 znajdziemy także w palecie Syntium 3000, poza nim do tej gamy należy olej 5W-40 w dwóch wersjach.

Ulepszenia, które wprowadzono do gamy Syntium 7000, pozwoliły klasyfikować nowe oleje o lepkościach 0W-16 i 0W-20 Hybrid w klasie API SN Plus, co oznacza, że są to produkty najwyższej jakości.

Wszystkie oleje z gamy Syntium wykorzystują innowacyjną technologię °CoolTech™, dzięki czemu charakteryzują się niezwykle wytrzymałymi łańcuchami węglowodorowymi, które zapobiegają przegrzewaniu się silnika i wynikającym z tego awariom. Zmodyfikowana formulacja olejów Syntium sprawia, że kluczowe elementy silnika są lepiej chronione, jego moc zmaksymalizowana, a zużycie paliwa – zminimalizowane.

Media do artykułu

Razem z blisko 40 tysiącami Polaków byliśmy w miniony weekend na wyścigach Formuły 1 w Budapeszcie! Wybraliśmy się tam z grupą klientów firmy Petronas, która buduje w Polsce sieć autoryzowanych serwisów!

O szczegółach opowiada w rozmowie z portalem warsztat.pl Adam Bober, dyrektor Petronas w Polsce.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony