ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

6 miesięcy temu  01.08.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Nowe oleje Shell Helix o niskiej lepkości
Strona 1 z 2

Shell rozszerzył swoją ofertę o nowe, w pełni syntetyczne oleje silnikowe o niskiej lepkości Shell Helix Ultra 0W. Produkty zostały zaprojektowane tak, by zapewniały najwyższy poziom ochrony jednostki napędowej i jej kluczowych elementów oraz możliwie najwyższe osiągi, a użytkownicy nowoczesnych silników nie martwili się o ich utrzymanie.  

Optymalna ochrona turbosprężarki

Dzisiejsze silniki z turbodoładowaniem mają z pewnością wiele zalet, jednak wymagają również wyjątkowej ochrony. Wynika to z tego, że są one narażone na ciągłe obciążenie oraz wysokie temperatur pracy. Oleje silnikowe Shell Helix Ultra 0W zostały opracowane tak, by zapewnić możliwie najlepsze zabezpieczenie turbosprężarki – chronią elementy silnika w temperaturze sięgającej nawet 1000°C! W ekstremalnie wysokich temperaturach oleje Shell Helix Ultra 0W pozwalają ograniczyć tworzenie się szkodliwych osadów - dzięki temu kierowcy mogą zawsze cieszyć się jazdą, bez względu na to, jak gorący jest silnik ich samochodu. 

Mocny silniki i długotrwałe osiągi

Oleje silnikowe Shell Helix Ultra 0W, wytwarzane są z zastosowaniem rewolucyjnej technologii Shell PurePlus. To opracowany przez Shell przełomowy proces, który umożliwia uzyskiwanie z gazu ziemnego krystalicznie czystego oleju bazowego, niezawierającego praktycznie żadnych zanieczyszczeń obecnych w ropie naftowej. Produkty wytwarzane w tej technologii pomagają zachować optymalną czystość silnika, zbliżoną do fabrycznej[3], a także doskonałą stabilność lepkości w wysokich temperaturach pracy. Odpowiednie dodatki wspierają zabezpieczenie jednostki napędowej i jej elementów. Przyczyniają się do redukcji procesów osadzania się szlamów, wpływają na neutralizację zagrażających jej kwasów oraz wspomagają ochronę przed korozją.

Nawet o 3% niższe zużycie paliwa

Formuła olejów silnikowych Shell Helix Ultra 0W o niskiej lepkości i niskim współczynniku tarcia pozwala zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 3%. Oleje te są rzadsze i czystsze, a tym samym mniej podatne na parowanie, dzięki czemu stale utrzymują niską lepkość. W efekcie tarcie jest mniejsze i zmniejsza się również zużycie paliwa, co z kolei może przynieść oszczędności już od momentu uruchomienia silnika. Dzięki Shell Helix Ultra 0W użytkownik uzyskuje większą moc i osiągi z każdym napełnieniem baku. Dlatego oleje silnikowe Shell Helix Ultra 0W są najlepszym wyborem nie tylko dla wiodących producentów samochodów w Europie, ale także dla zespołów BMW Motorsport i Hyundai Motorsport, których partneruje Shell. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony