Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

6 miesięcy temu  22.11.2021, ~ Administrator   

Nowe płyny do elektryków od Petronas. Za nami wirtualna premiera

Światowy rynek pojazdów został znacząco dotknięty skutkami ekonomicznymi pandemii COVID-19. Podczas gdy liczba nowych zarejestrowanych samochodów, zwłaszcza z napędem konwencjonalnym, spadła, globalna sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała 70% wzrost w 2020 roku - podaje raport Global EV Outlook 2021.

– Wierzymy w szybki rozwój elektromobilności – mówił podczas niedawnej wirtualnej konferencji Giuseppe D'Arrigo, dyrektor zarządzający PLI i dyrektor generalny grupy Petronas.

Ten koncern znany głównie z produkcji olejów wprowadza na rynek drugą generację płynów dla ogniw elektrycznych - PETRONAS iona Electric Vehicle (EV) Fluids. Istotą zastosowania płynów jest kontrola tarcia i zużycia energii, a także zarządzanie temperaturą, co pozwala zmaksymalizować wydajność, efektywność energetyczną i niezawodność pojazdów elektrycznych. 

– Wraz ze wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych i tworzeniem się możliwości rynkowych w tym segmencie, dążymy do kontynuowania współpracy z naszymi szanownymi partnerami i innymi liderami w branży w zakresie promowania e-mobilności poprzez nasze zróżnicowane rozwiązania Fluid Technology Solutions™. PLI jest zaangażowana w popularyzowanie zastosowania technologii środków smarnych w płynach do pojazdów elektrycznych oraz w pomoc klientom w przyjęciu pojazdów elektrycznych – dodał Giuseppe D'Arrigo podczas premiery nowych produktów.

Postęp firmy Petronas w tej dziedzinie jest zgodny ze zobowiązaniem koncernu do zrównoważonego rozwoju, które zostało ogłoszone w 2018 roku, zgodnie z którym 75% inwestycji w badania i technologie zostało ukierunkowane na zmniejszenie emisji, w celu wspierania większego celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Tagi: Petronas,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony