ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  14.03.2019, ~ Administrator   

Olej bazowy od Petronas dostępny dla innych producentów

Giuseppe D’Arrigo, prezes PETRONAS Lubricants International. Fot. Piotr Łukaszewicz

Etro+ to nowy olej bazowy w ofercie Petronas (grupy III), który według producenta, pomoże zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Olej ten jest wykorzystywany przy produkcji olejów Petronas, ale jest też dostępny w sprzedaży dla innych producentów środków smarnych. Olej bazowy stanowi nawet 80% finalnego oleju silnikowego. Petronas podaje, że najważniejszym składnikiem energooszczędnego oleju są drogie polialfaoleiny.

- Dzięki lepszym paliwom i olejom możemy spełnić potrzeby mobilności przyszłości, z których kluczowe jest ograniczenie emisji. Chcemy, by wysokiej jakości oleje były dostępne dla wszystkich. Wprowadzenie ETRO+ z pewnością pomoże w upowszechnieniu czystych i energooszczędnych rozwiązań związanych z mobilnością – powiedział Giuseppe D’Arrigo, dyrektor zarządzający grupy i prezes PETRONAS Lubricants International.

Olej Etro+ produkowany jest w specjalnie przystosowanej do tego celu fabryce olejów Grupy III w Malezji. PLI wspiera działania służące ochronie środowiska przez opracowywanie środków smarnych które pozwalają zmniejszyć emisję CO2. 75% środków na badania i rozwój w 2018 roku firma przeznaczyła na działania, które prowadzą do ograniczenia emisji CO2.

Malezyjski producent olejów i płynów motoryzacyjnych, przez wielu kojarzony głównie za sprawą współpracy z Mercedesem w Formule 1, stawia sobie za cel miejsce w pierwszej piątce największych na świecie dostawców w branży. W Polsce w przeciągu 4-5 lat firma chce podwoić liczbę użytkowników. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej ze stoiska Petronas podczas targów Geneva Motor Show.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony