Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Artykuł sponsorowany

miesiąc temu  20.05.2022, ~ Administrator   

Oleje PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™ - dla silnika, portfela i środowiska

W czasach galopującej inflacji, każdy z nas szuka rozwiązań, które przynoszą realne oszczędności. Tankując na stacji benzynowej, czy odbierając auto od mechanika, chcemy ponosić jak najniższe koszty. Żeby tak się stało musimy wziąć pod uwagę każdy detal. W tej precyzyjnej układance, którą tworzymy każdego dnia, istotne miejsce zajmuje rodzaj stosowanego oleju silnikowego. Dlaczego? Ponieważ dobry - innowacyjny - olej, to dłuższa i lepsza praca silnika, mniejsze zużycie paliwa, a tym samym więcej pieniędzy w portfelu. Takie realne oszczędności przynosi stosowanie nowych olejów PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™. To właśnie w tej technologii tkwi klucz, ponieważ dzięki doskonałej zdolności do kontrolowania ciepła poprzez zmniejszenie tarcia, technologia CoolTech+™ obniża zużycie paliwa nawet o 3%. 

PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™ dla silnika 

Stwierdzenie, że olej silnikowy jest najważniejszym płynem eksploatacyjnym w samochodzie dla każdego mechanika brzmi jak banał. Specjaliści wiedzą, że olej najwyższej jakości pozwala na długą i bezawaryjną pracę silnika. Jednak większość kierowców bagatelizuje wybór oleju, nie zdając sobie sprawy z tego na jak wiele aspektów użytkowania pojazdu ma on wpływ. Tymczasem obecnie, kiedy producenci coraz częściej oferują silniki o małej pojemności przy dość wysokich osiągach, wiedza ta wydaje się być szczególnie przydatna. Większość nowoczesnych silników przetwarza tylko około jednej trzeciej potencjalnej energii z paliwa na moc. Reszta tej energii cieplnej rozprasza się jako ciepło odpadowe, co oznacza, że ​​ponad połowa użytecznej energii wytwarzanej przez samochody na całym świecie jest nieefektywnie tracona w silnikach. Ale to nadmierne ciepło, które się tworzy, może również uszkadzać krytyczne części silnika, takie jak: turbosprężarki, tłoki i łożyska.

Rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnego oleju, ponieważ to on ma wpływ na kontrolę ciepła wywarzanego w wyniku tarcia.  I takie zadanie spełnia technologia CoolTech+™, zastosowana w udoskonalonej gamie olejów PETRONAS Syntium. Nowe produkty zapewniają niemal 40% silniejszą ochronę przed zużyciem krytycznych części, skupiając się na najbardziej narażonych na wysokie temperatury strefach w silniku. Zapobiega to gromadzeniu się osadów, wydłuża żywotność części i obniża koszty konserwacji. Dzięki wyjątkowo mocnym łańcuchom olejowym, nowa gama PETRONAS Syntium zapewnia również do 68% wyższą odporność na utlenianie, kontrolując osady, opóźniając gęstnienie oleju i utrzymując stabilną warstwę ochronną dla maksymalnej wydajności silnika. 

Troska o detale sprawia, że PETRONAS Syntium jest olejem najszybszej hybrydy na świecie oraz  wyborem numerem jeden dla utytułowanego zespołu wyścigowego Mercedes-AMG PETRONAS. Ale to ona decyduje również o tym, że  produkty linii 7000 z technologią CoolTech+™ posiadają specyfikacje wszystkich znaczących marek: Volkswagen, BMW, Mercedes, Opel, Renault.  

PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™ dla portfela  

Kiedy myślimy: samochód, olej silnikowy i ekonomia, to pierwszym naturalnym skojarzeniem jest, że olej chroni nasz silnik, a tym samym zmniejsza ryzyko potencjalnych, często kosztownych, napraw. To bezsporny fakt. Ale nie jedyny, ponieważ zastosowanie innowacyjnego oleju pozwala nam oszczędzać również paliwo. I o ile naprawa silnika nie jest codziennością kierowców, o tyle tankowanie już nią jest. Jak zatem olej może przyczynić się do tego, że przy każdej wizycie na stacji benzynowej w naszej kieszeni zostanie trochę więcej pieniędzy? Tutaj ponownie wracamy do ciepła wytwarzanego w silniku w wyniku tarcia – jeśli mamy nad nim kontrolę, możemy zmniejszyć zużycie paliwa. A taką doskonałą zdolność owej kontroli posiada technologia CoolTech+™, dzięki której zużycie paliwa może być mniejsze nawet o 3%.  

PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™ dla środowiska   

Zwiększenie kontroli nad utratą ciepła w silniku, obok wymiaru ekonomicznego, ma również wymiar ekologiczny. W czasach, w których ochrona i pozyskiwane energii w zrównoważony sposób jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, stosowanie proekologicznych rozwiązań powinno być priorytetem każdego z nas. Takim rozwiązaniem są oleje PETRONAS Syntium z technologią CoolTech+™, dzięki którym kierowcy mogą maksymalnie wykorzystać każdą dawkę energii i ostatecznie zmaksymalizować wydajność silników swoich samochodów. Petronas idzie jednak o krok dalej i w ślad za innowacyjnymi produktami, wprowadza na rynek nowe, ekologiczne opakowania,  które przyczyniają się do redukcji emisji, ograniczania strat produktów oraz zmniejszania wykorzystywania węglowodorów, wykorzystywanych w produkcji plastików. 

Produkty PETRONAS dostępne są w warsztatach oraz u autoryzowanych dystrybutorów, których liczba w Polsce systematycznie rośnie. To efekt przyjętej strategii firmy, skoncentrowanej na  rozbudowywaniu  sieci dystrybucyjnej, której filarem są regionalni dystrybutorzy części zamiennych oraz akcesoriów samochodowych. Wspólnie z nimi Petronas Lubricants buduje Partnerską Sieć Warsztatów Petronas, która obecnie liczy już 330 zakładów mechanicznych.   

Więcej informacji na www.pli-petronas.com.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Go GO 1 miesiąc temu Zużycie paliwa mniejsze o NAWET 3% w stosunku do czego? kontrolę ciepła wywarzanego w wyniku tarcia - no to już poziom blogerek modowych
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony