ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Części i regeneracja

Paliwa i oleje

Wydarzenia

ponad rok temu  22.01.2018, ~ Administrator   

PZL Sędziszów przejmie czeski Böhm Plast-Technik

Filtry PZL Sędziszów, fot. Piotr Łukaszewicz

PZL Sędziszów S.A., największy krajowy producent filtrów do motoryzacji, planuje zakupić 69% udziałów w czeskiej firmie Böhm Plast-Technik.

Podążając za trendami w branży motoryzacyjnej, polski producent filtrów inwestuje w najnowsze technologie. Planowana przez PZL Sędziszów akwizycja czeskiej firmy Böhm Plast-Technik świadczy o gotowości firmy do nadchodzących zmian rynkowych, zwłaszcza w kontekście rozwoju elektromobilności.

- Nabywając firmę Böhm Plast-Technik, która specjalizuje się m.in. we wtryskiwaniu części technicznych dla branży motoryzacyjnej, nasz zakład uzyska dostęp do najnowszych technologii wtrysku tworzyw – tłumaczy Adam Sikorski, Prezes Zarządu PZL Sędziszów S.A. – Jest to niezwykle ważne w kontekście rozwoju elektromobilności, która wymusza zmniejszenie masy pojazdu i większe wykorzystanie tworzyw. Ponadto, dzięki tej akwizycji otrzymamy możliwość wejścia na rynek Tier 1, czyli dostawców podzespołów montowanych bezpośrednio.

W planowanej transakcji PZL Sędziszów dostrzega efekt synergii oraz dywersyfikacji portfela produkcji dla branży Automotive.

- Jest to kontynuacja strategii budowania wokół PZL Sędziszów silnej grupy kapitałowej, która już niebawem będzie odgrywać znaczącą rolę w sektorze Automotive nie tylko w Polsce, ale również na rynku międzynarodowym – dodaje Adam Sikorski.

Obecnie transakcja jest weryfikowana przez organy urzędowe w Czechach. Jej zakończenie nastąpi po uzyskaniu zgód czeskiego urzędu antymonopolowego.

BÖHM PLAST-TECHNIK (BPT) od 1991 dostarcza produkty i usługi dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma wykonuje precyzyjne wtryskiwanie części technicznych dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, radiowej i innych gałęzi przemysłu. Dysponuje najnowocześniejszymi wtryskarkami światowych marek, m.in. ENGEL, DEMAG, ARBURG i SELEX. Współpracując z dostawcami Tier 1 na całym świecie, BPT wdraża niezbędne systemy i procedury związane z wymaganiami i normami oczekiwanymi przez przemysł samochodowy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony