O dodatkach do oleju i ceramizacji rozmawiamy z Michałem Boruniem, general sales managerem w firmie Ceramizer.
Czym jest Ceramizer?
Firma Ceramizer istnieje od ponad 26 lat i jest obecna nie tylko na rynku krajowym, ale również w 11 innych państwach. Od 1996 roku specjalizujemy się w produkcji wysokojakościowych preparatów do regeneracji i ochrony urządzeń, silników i mechanizmów zużywanych w procesie tarcia. Ceramizery są dostępne na polskim rynku od 26 lat, w tym czasie potwierdziły swoją skuteczność w opiniach użytkowników i ekspertów, a marka Ceramizer stała się synonimem jakości i niezawodności. Zresztą nazwa firmy potocznie używana jest do określania całej rodziny produktów – dodatków do oleju.
Skupmy się na dodatkach do olejów
Dodatkami do oleju czy do paliwa nazywamy wszelkie produkty chemiczne, których celem jest poprawa parametrów danego mechanizmu oraz zregenerowanie go do nominalnych wartości. Na rynku działa wiele producentów i firm specjalizujących się w tym obszarze motoryzacji, jednak tylko kilka z nich zapewnia odpowiedni poziom produktów, pozwalając utrzymać się w tej trudnej branży przez wiele lat i poszerzać zakres usług. Trzeba również wspomnieć o drugiej stronie medalu, a mianowicie wciąż pojawiają się nowe podmioty, które próbują skopiować działające i odnoszące sukcesy rozwiązania. Niestety często kończy się to kiepskiej jakości zagęszczaczami oleju, a te mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dlatego decydując się na aplikację dodatku do silnika, należy postawić na marki sprawdzone i renomowane.
Na czym polega ceramizacja?
Ceramizacja to innowacyjna technologia, która pozwala zregenerować silniki, skrzynie biegów, mosty i inne urządzenia, w których występuje tarcie metalu o metal. Warstwa ceramiczna powstaje dzięki połączeniu i dyfuzji cząsteczek ceramizera z cząsteczkami metalu przemieszczającymi się w oleju. Efektem tego procesu jest powstanie warstwy ceramiczno-metalowej wypełniającej ubytki w strukturze metalu i przywracającej nominalny stan mechanizmu.
Proces regeneracji części i tworzenia warstwy ceramicznej odbywa się automatycznie, już po 500 km od momentu dodania preparatu do oleju można zauważyć korzyści.
Dosyć niezwykły wydaje się brak konieczności demontażu urządzenia. Użycie ceramizerów w postaci dodatków do oleju przynosi istotne korzyści, takie jak możliwość użytkowania pojazdu w trakcie regeneracji, oszczędność czasu i nawet 20-30-krotnie niższy koszt regeneracji mechanizmu w porównaniu do tradycyjnej usługi naprawczej.
Czy ceramizer należy stosować co wymianę oleju?
Jeśli wybierzemy klasyczny Ceramizer CS do silnika czterosuwowego, czyli produkt, który jest z nami od początku firmy, nie ma konieczności stosowania go co wymianę oleju. Warstwa ceramiczno-metalowa wytwarza się przez ok. 1500 km i wystarcza na przebieg ok. 70 tys. km od momentu zaaplikowania. Biorąc pod uwagę, że olej zmieniamy średnio co 10-15 tys. km (nie zalecamy robić przebiegów rzędu 30 tys. na olejach longlife), to nie ma potrzeby, aby stosować Ceramizer CS co każdą wymianę oleju. Trafiają się jednak klienci, którzy chcą mieć ceramizer w silniku przy każdej wymianie oleju i to właśnie dla nich powstał Ceramizer CS One-Shot, który tworzy warstwę na maksymalnie 15 tys. km. W takim przypadku zalecamy przy każdej wymianie oleju zastosować jedną z naszych płukanek – Engine Flush Power albo Engine Flush Soft – oraz Ceramizer CS One-Shot. Pozwoli to utrzymać silnik w idealnej czystości i kompleksowo zadbać o jego kondycję.
Jak marka Ceramizer plasuje się na tle konkurencji?
Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Polityka firmy od wielu lat jest taka sama – do obrotu wprowadzane są jedynie sprawdzone i najwyższej jakości produkty. Wysoka jakość zarówno produktów, jak i obsługi klientów oraz partnerów są dla nas sprawą priorytetową, to głównie dzięki temu jesteśmy doceniani licznymi wyróżnieniami, jak chociażby Laur Konsumenta za 2021 rok w kategorii „Środki regenerujące dedykowane pojazdom”. Firma nadal się rozwija i wprowadza nowe produkty, jak chociażby ceramizer do automatycznej skrzyni biegów czy dodatek do silnika generatorów prądu. Mam nadzieję, że kolejne lata będą stały niezmiennie pod znakiem ciągłego rozwoju i polepszania oferty kierowanej zarówno do klienta detalicznego, jak i do hurtowni.
Więcej na: www.ceramizer.pl
Komentarze (0)