ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  12.03.2018, ~ Administrator   

Total i Aston Martin odnawiają globalne partnerstwo
Strona 1 z 2

Czwarty największy koncern energetyczny – Total i producent samochodów sportowych Aston Martin, wraz ze swoim teamem wyścigowym Aston Martin Racing, ogłaszają przedłużenie swojego programu „A Driver of Excellence” aż do 2019 roku.

Współpraca Total i Aston Martin rozpoczęła się w maju 2016 roku. Blisko dwa lata wspólnej pracy w ramach Mistrzostw Świata w Wyścigach Długodystansowych FIA pozwoliły kierowcom Aston Martin Racing sięgnąć po zwycięstwa w klasach GTE Pro (w 2016) i GTE Am (2017) oraz wygrać prestiżowy 24-godzinny wyścig Le Mans w klasie GTE Pro w 2017 roku. Bazując na tych doświadczeniach, Total rozszerza teraz swoje zaangażowanie włączając się w proces konstrukcji nowego Astona Martina Vantage GTE. Nowy model  samochodu wyścigowego powstaje z myślą o nadchodzącym sezonie 2018-2019 Mistrzostw Świata w Wyścigach Długodystansowych, który rozpocznie się 6-godzinnym wyścigiem na torze Spa-Francorchamps, a zakończy się w 24-godzinnym klasykiem w LeMans. Zawodnicy w ramach tego sezonu odwiedzą oba te tory dwukrotnie.

Total Lubrifiants aktywnie wspiera Astona Martina delegując swoich inżynierów do pracy na torze oraz poprzez analizowanie próbek oleju w laboratorium podczas każdej rundy wyścigowej Mistrzostw. Doświadczenie i zaplecze techniczne zbudowane w czasie wieloletniego zaangażowania Total w wyścigi Formuły 1 będzie teraz oddane na wyłączną dyspozycję teamu Aston Martin Racing w czasie Mistrzostw Świata w Wyścigach Długodystansowych.

Total partnerem energetycznym Astona Martina

Total i Aston Martin pracują wspólnie nad środkami smarnymi przeznaczonymi specjalnie dla silników brytyjskiego producenta. Aston Martin rekomenduje olej TOTAL QUARTZ INEO DYNAMICS 0W-20 dla silnika 5.2 V12 z dwiema turbosprężarkami, napędzającego model DB11. Total dostarczy także drugi olej silnikowy dla silnika V8, który stosowany jest także w DB11 oraz w Vantage.

„Olej silnikowy TOTAL QUARTZ odegrał decydującą rolę w sukcesach Aston Martin Racing, wpływając bezpośrednio na wyniki osiągane w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych. Dlatego, bardzo cieszymy się z rozszerzenia naszego partnerstwa także na usługi posprzedażne, dzięki czemu klienci Astona Martina będą mogli skorzystać na podstępie technologicznym, którego dokonujemy na torach wyścigowych z naszym partnerem, firmą Total” – powiedział Simon Sproule, wiceprezes odpowiedzialny za marketing w firmie Aston Martin Lagonda.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z odnowienia  partnerstwa z Astonem Martinem. Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy razem, by sprostać wyzwaniu jakim jest uczestnictwo w najbardziej wymagającej technicznie serii wyścigowej FIA, która obejmuje 24-godzinny wyścig w Le Mans. Dziś kontynuujemy pracę na bazie naszego doświadczenia i know-how w zakresie badań i rozwoju, by dostarczyć środki smarne i paliwo idealnie dopasowane do potrzeb silników Aston Martin” – dodał Mathieu Soulas, wiceprezes Total Lubrifiants.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony