Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

8 miesięcy temu  07.09.2017, ~ Administrator   

Innowacyjny filtr oleju napędowego do VW Crafter

UFI Filters, światowy lider w zakresie technologii związanych z filtrowaniem płynów, odnawia współpracę z firmą Volkswagen dzięki produkcji wysoce wydajnego filtra oleju napędowego przeznaczonego do modelu VW Crafter 2.0 TDI Euro 6 – uhonorowanego tytułem „Van of the Year 2017” – do wszystkich obecnie dostępnych mocy:
75 kW, 103 kW i 130 kW.

Firma UFI Filters opracowała dwa różne rodzaje filtru oleju napędowego do nowego, lekkiego samochodu ciężarowego marki Volkswagen. Podczas gdy korpusy obu filtrów są bardzo podobne, medium filtracyjne i rozmiary wkładów różnią się – dzięki czemu filtry radzą sobie z istotnymi różnicami w jakości paliw dostępnych na różnorodnych rynkach, gdzie sprzedawany jest Crafter.

W przypadku rynków, gdzie paliwo jest szczególnie zabrudzone lub zawiera wysokie stężenie biodiesla, dla Volkswagen dostarczane jest rozwiązanie „Water Separation”. Ta wersja filtra z funkcją separacji wody wyposażona jest w pełni syntetyczne trójstopniowe medium filtracyjne. Uformowane w kształcie fałd, zagęszczone medium zapewnia dwa pierwsze stopnie filtracji; pierwsza warstwa funkcjonuje jako bariera ochronna przeciw wodzie i cząsteczkom, zaś druga – gęstsza, filtrująca sprzyja koalescencji wody. Trzeci, ostatni stopień filtracji odbywa się dzięki wysoce wydajnej siateczce hydrofobowej, która blokuje wszelkie pozostałości wody w paliwie. Filtr UFI „Water Separation” wyróżnia się ponadto czujnikiem obecności wody i opatentowanym systemem spustu wody wbudowanym we wkład. Wydajność filtracji wynosi 96% dla cząstek równych i większych niż 4 µm. Oddzielone zostaje ponad 93% wody, także w przypadku zawartości biodiesla wynoszącej do B30 (30% biodiesla).

Na potrzeby rynków, gdzie dostępny jest czysty olej napędowy z niewielką zawartością procentową biodiesla UFI Filters dostarcza firmie Volkswagen filtr wyposażony we wkład z pofałdowanym medium filtracyjnym na bazie celulozy. Również to rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność filtracji równą 96% dla cząstek równych i większych niż 4 µm.

Decyzja producenta OEM o umieszczeniu filtra bezpośrednio za przednim reflektorem zainspirował UFI Filters do opracowania dla VW Crafter rozwiązania „plug and play”, które ułatwia zarówno dokonywaną na wstępie instalację, jak i późniejsze zabiegi konserwatorskie. Aby zapewnić wysoką wytrzymałość na drgania, temperaturę i bodźce mechaniczne, korpus filtra jest wytłaczany z aluminium i podwójnie zgrzewany laserowo. To rozwiązanie technologiczne jest owocem zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez UFI Filters.

- Jestem szczególnie dumny, że odnawiając silne i długotrwałe partnerstwo z marką, dostarczamy te rozwiązania produktowe dla firmy Volkswagen i nade wszystko dla samochodu charakteryzującego się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami – wyjaśnia Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director. Filtr do modelu VW Crafter będzie dostępny na rynku części zamiennych już od pierwszej połowy 2018 roku, jako absolutna nowość tego rodzaju na rynku niezależnym, z korzyścią dla całego naszego łańcucha produkcji – mówi Betti.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony