Opony

Opony

5 miesięcy temu  07.02.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 7 minut

Opona - kluczowy element obniżający koszty operacyjne w firmach transportowych
Strona 1 z 2

Opona stanowi jeden z kluczowych elementów obniżających koszty operacyjne w firmach transportowych. Podejście do doboru ogumienia w kontekście floty, a nawet pojedynczego kierowcy powinno być więc traktowane jako strategiczna decyzja nie tyle zakupowa, co inwestycyjna.

Często porównuje się wybór opon do inwestycji w tabor, co jest zrozumiałe zwłaszcza w rozmowach z właścicielami flot, kierownikami transportu czy osobami z działu finansów. Analogia do wyboru pojazdów wysokiej jakości zamiast tańszych jest prosta – decyzja ta po prostu opłaca się w perspektywie długoterminowej. Podobnie jest z oponami.

– W świecie floty inwestycja w solidne ogumienie to nie tylko kwestia bezpieczeństwa i wydajności, ale także decyzja, która przekłada się na ekonomiczne i operacyjne powodzenie biznesu. Opony są fundamentem, to na nich opiera się każda podróż, a inwestycja w wysoką jakość oznacza zdecydowanie więcej niż tylko komfortową jazdę. Wybór ogumienia do pojazdów flotowych wpływa na szereg obszarów, takich jak chociażby bezpieczeństwo kierowców, terminowość dostaw, trakcja w trudnych warunkach atmosferycznych, a także rentowność przedsiębiorstwa – tłumaczy Przemysław Żabnicki, dyrektor sprzedaży opon osobowych i dostawczych Michelin.

Michelin, lider w produkcji opon, prezentuje rodzinę opon MICHELIN Agilis, która doskonale łączy innowacyjne rozwiązania z niezawodnością i trwałością oraz niskimi kosztami eksploatacji. Wszystko to wpływa bezpośrednio na poziom zwrotu z inwestycji w opony najwyższej jakości, jednocześnie poprawiając mobilność floty poprzez większe przebiegi, wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz mniejszą liczbę przestojów z powodu awarii ogumienia.

Gama opon MICHELIN Agilis: bezpieczeństwo, trwałość i ochrona środowiska

Rodzina opon MICHELIN Agilis dla pojazdów dostawczych stanowi doskonały przykład rozwiązania, które w ujęciu kosztowym przynosi realne korzyści. Pracownicy linii opon osobowych i dostawczych Michelin codziennie spotykają się z przedsiębiorcami, prezentując przewagę tego rozwiązania na podstawie analiz CPK (koszt na kilometr) lub bardziej zaawansowanych TCO (całkowity koszt posiadania). Gama opon MICHELIN Agilis to 4 produkty w 22 rozmiarach na 3 różne sezony z najbardziej rozbudowaną ofertą Cross Climate, tj. 40 produktów, które łączy przekonanie, że trwała i bezpieczna opona to najlepsza inwestycja dla pojazdu.

MICHELIN Agilis Alpin – nie pozwól, aby ostra zima zaskoczyła cię na drodze!

Michelin Agilis Alpin to nie tylko gwarancja doskonałej przyczepności na zaśnieżonych i oblodzonych drogach, ale także pewność, że pojazd zachowa stabilność i kontrolę niezależnie od pogody i powierzchni, po której się poruszasz. Innowacyjna, autorska technologia MICHELIN Stabiligrip zapewnia znakomite osiągi hamowania nawet na mokrej nawierzchni. Doskonałe prowadzenie dzięki głębokim rowkom bieżnika i większej, bardziej prostokątnej powierzchnia styku bieżnika z podłożem czyni je idealnym wyborem dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo na drodze.

MICHELIN Agilis Alpin to także znakomita trwałość – opony osiągają przebieg większy o co najmniej 10% od średniego przebiegu zimowego ogumienia konkurencyjnych marek(1). To zasługa użycia specjalnej mieszanki gumowej odpornej na ścieranie.

Przemysław Żabnicki: – Wybierając Agilis Alpin, inwestujesz w niezawodność i osiągi, zyskując spokojną podróż nawet w wymagających warunkach atmosferycznych. Nasi klienci cenią wysoką przyczepność i bezpieczeństwo jazdy – szczególnie ci, którzy podróżują nocami lub między małymi miejscowościami, czyli drogami, o których zapominają pługi odśnieżające.

MICHELIN Agilis 3 – nowy standard w oponach letnich dla samochodów dostawczych

Ta innowacyjna opona, skonstruowana z myślą o samochodach dostawczych, podnosi poprzeczkę pod względem osiągów, trwałości i efektywności. MICHELIN Agilis 3 gwarantuje doskonałe osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Dzięki zastosowaniu technologii MICHELIN EverGrip utrzymuje doskonałą przyczepność przez cały okres eksploatacji i znakomite osiągi w zakresie hamowania nawet na mokrych nawierzchniach.

MICHELIN Agilis 3 to pierwsza opona dostawcza z opatentowanymi, stosowanymi dotychczas w oponach ciężarowych ewakuatorami kamieni w rowkach bieżnika. Dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami to inwestycja w trwałość. Zastosowana technologia zapewnia wyjątkowo długi okres eksploatacji, co przekłada się na mniejsze koszty utrzymania floty. Odporna na ścieranie i uszkodzenia, MICHELIN Agilis 3 sprawdza się w intensywnej eksploatacji, zachowując doskonałe parametry.

Dzięki niskim oporom toczenia (klasa B) opona ta przyczynia się do redukcji zużycia paliwa, co przekłada się nie tylko na kolejne oszczędności, ale też na mniejszą emisję dwutlenku węgla. Wybierając MICHELIN Agilis 3, dbasz nie tylko o efektywność swojego pojazdu, ale również o środowisko naturalne.

Przemysław Żabnicki: – Jeśli szukasz opon, które zrewolucjonizują twoje doświadczenia z jazdy, wybierz MICHELIN Agilis 3. Doskonałe właściwości jezdne, niska emisja CO2, trwałość i bezpieczeństwo na każdym kilometrze – to idealne połączenie komfortu jazdy ze zrównoważonym wyborem. Warto zwrócić uwagę na wysoki przebieg opon, nawet przy pełnym załadunku auta.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony