ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Opony osobowe

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

4 miesiące temu  29.05.2019, ~ Administrator   

Dla kogo opony Ultra High Performance?
Strona 1 z 3

Branża motoryzacyjna nabiera tempa. Samochody są coraz szybsze, wydajniejsze i mogą dostarczyć niezapomnianych emocji z jazdy. Tym samym  wymagają stosowania opon o wyjątkowych właściwościach i parametrach. Pozwalających w pełni wykorzystać potencjał pojazdu i jednocześnie zapewniających krótką drogę hamowania, maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas codziennej jazdy. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większą popularnością cieszą się opony typu Ultra High Performance (UHP) – przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach. 

Z roku na rok rośnie sprzedaż opon typu Ultra High Performance. W Polsce w 2018 roku udział opon UHP w rynku przekroczył 21%[1]. Jest to m.in. efektem tego, że na naszych drogach sukcesywnie przybywa aut z segmentu premium oraz samochodów sportowych – w ubiegłym roku odnotowano wzrost ich sprzedaży o 14,1%[2] w porównaniu do 2017 roku. Co więcej, także nowe samochody ze średniej półki cenowej mają pod maską dużą moc, oferują wysokie osiągi i już fabrycznie są wyposażone w opony typu UHP. Coraz większa grupa kierowców ma także świadomość tego, jak istotne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze mają technologie wykorzystywane w produkcji ogumienia. Już nie tylko cena, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości decydują o wyborze opon.

Samochody o wysokich osiągach wymagają opon z najwyższej półki

Właściciele szybkich i mocnych samochodów oraz kierowcy preferujący dynamiczny, sportowy styl jazdy powinni pamiętać o przeciążeniach, jakie będą oddziaływać na ogumienie. Dlatego przy zakupie opon do aut o wysokich osiągach warto zwrócić uwagę na poziom przyczepności, precyzję prowadzenia podczas gwałtownych manewrów, krótką drogę hamowania na każdej nawierzchni i wysoki indeks prędkości. Continental, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, stworzył opony typu UHP, które pozwalają uzyskiwać najlepsze osiągi nawet w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Ich siła tkwi w specyficznej budowie bieżnika, specjalnej konstrukcji oraz zastosowanej mieszance gumowej.

SportContact™ 6 – prędkość i bezpieczeństwo

Przy produkcji SportContact™ 6 Continental wykorzystał mieszankę Black Chili z cechą Micro Flexibility, która została opracowana specjalnie w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności we wszystkich kierunkach, niezależnie od warunków atmosferycznych. Cechą charakterystyczną SportContact™ 6 jest wzór bieżnika opracowany w technologii Force Vectoring. W tym modelu bieżnik został podzielony na trzy odrębne strefy: zewnętrzną, wewnętrzną i środkową.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony