Opony osobowe

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  06.03.2019, ~ Administrator   

Michelin przyspiesza bicie serc – nie tylko kibiców motosportu
Strona 1 z 3

Technologiczny lider w natarciu z kolejną nowością w segmencie wysokich osiągów! Tym razem dla aut typu SUV! Europejska premiera nowej opony MICHELIN Pilot Sport 4 SUV odbędzie się w przyszłym tygodniu w Genewie.

Przyczepność i wysokie osiągi na suchej i mokrej nawierzchni stanowią unikalną cechę w świecie opon sportowych i zarazem odwieczną bolączkę dla producentów opon. Wraz z wprowadzaniem w 2017 roku opony MICHELIN Pilot Sport 4 S dla aut osobowych o wysokich osiągach Michelin zademonstrował, że jest w stanie na bazie wieloletnich badań oraz doświadczeń zebranych w motosporcie stworzyć produkt, który w pełni odpowiada na oczekiwania użytkowników tego segmentu, jednocześnie dominując swoich konkurentów.

Powiedzieć, że Michelin inwestuje w badania i rozwój ponad 600 mln euro rocznie, to powiedzieć stanowczo za mało, by dowieść, jak bardzo wysiłek inżynierów skupionych w trzech ośrodkach badawczo-rozwojowych francuskiego koncernu koncentruje się na dostarczaniu ogumienia naszpikowanego innowacyjną technologią. Koncern pozyskuje wiedzę z dwóch obszarów: centrów R&D i motosportu, w ramach którego kluczowe znaczenie dla testowania prototypowych rozwiązań mają tak spektakularne wydarzenia, jak rajdy WRC, Le Mans czy Formuła E.

WRC

World Rally Championship (WRC), rajdowe samochodowe mistrzostwa świata, to oczywiście najwyższa kategoria rywalizacji w rajdach samochodowych, gdzie o zwycięstwo walczą najlepsi kierowcy oraz konstruktorzy aut. Cykl składa się z kilkunastu rajdów organizowanych na całym świecie, odbywających się w najtrudniejszych naturalnych warunkach drogowych. Tegoroczna przedostatnia runda WRC w Hiszpanii przejdzie do historii jako triumf Sébastiena Loeba (Citroën/Michelin), który odnotował 79. zwycięstwo na światowej arenie, osiągając najkrótsze czasy na profesjonalnych oponach MICHELIN Pilot Sport!

24 h Le Mans

Jest to największy na świecie 24-godzinny wyścig wytrzymałościowy, którego celem jest przejechanie jak największej liczby okrążeń w ciągu jednej doby. Aż 29 zespołów partnerskich Michelin maksymalizuje rezultaty na trasie o długości 13 629 km, korzystając ze wsparcia 45-osobowej ekipy Michelin, w skład której wchodzi m.in. 15 inżynierów i ekspertów produktowych. Składający się w dużej mierze z dróg lokalnych – wykorzystywanych na co dzień w ruchu publicznym – tor w południowej części Le Mans jest uważany za szybki i wymagający pod względem techniki jazdy. Prędkości sięgają tu 340 km/h, a najeżone wirażami i punktami ostrego hamowania stanowią idealny poligon doświadczalny. Skądinąd to tu testowano technologię RFID, dzięki której eksperci Michelin obecni na wyścigu mogli na bieżąco śledzić dane o osiągach poszczególnych opon. Wszystko to za sprawą wbudowanych w boki opon chipów, które gromadzą informacje, by w czasie rzeczywistym przesyłać je do oficjalnego systemu krótkiego postoju na czas tankowania aut w boksach.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony