Opony osobowe

Opony osobowe

ponad rok temu  10.11.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Oto MICHELIN e.Primacy. Opona przyjazna środowisku

Od niemal 30 lat strategia  Michelin opiera się na ograniczaniu oddziaływania fabryk i produktów na środowisko naturalne. W 1992 r. Grupa Michelin wprowadziła na rynek pierwszą na świecie „zieloną” oponę, która cechowała się niskim oporem toczenia, co z kolei przekładało się na obniżenie zużycia paliwa przez samochody, a tym samym ograniczenie emisji CO2. Warto tu zaznaczyć, że pokonanie oporu toczenia opony pochłania 20-30% paliwa.  

W 2021 r. Michelin otwiera nowy rozdział, wprowadzając na rynek oponę MICHELIN e.Primacy o najniższych oporach toczenia w swojej kategorii

Dzięki wyjątkowo niskim oporom toczenia MICHELIN e.Primacy posiada klasę A efektywności energetycznej i klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni. To jeden z najlepszych wyników na rynku, zważywszy, że opony klasy A oporów toczenia i klasy A lub B przyczepności na mokrej nawierzchni stanowią mniej niż 1% opon dostępnych na rynku. 

Niski opór toczenia e.Primacy w liczbach to mniejsze zużycie paliwa o ok. 0,21 l/100 km i oszczędność ok. 80 euro w całym okresie eksploatacji opony. 

Niższe zużycie paliwa przekłada się także na ograniczenie emisji CO2. Korzyść dla środowiska to 174 kg mniej dwutlenku węgla w atmosferze w całym okresie eksploatacji opony. To ilość jaką emituje pojazd z silnikiem spalinowym na dystansie  1600 km.

MICHELIN e.Primacy stanowi również zachętę do zmiany w kierunku elektromobilności oraz napędów hybrydowych. Jej wyniki dotyczące oporów toczenia poprawiają efektywność energetyczną pojazdu elektrycznego o zasięgu 400 km o około 7%, czyli dodatkowe 30 km w porównaniu do innych opon ze swojej kategorii.

Długotrwałe osiągi dotyczące hamowania 

MICHELIN e.Primacy zapewnia doskonałe osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Nawet po przejechaniu dystansu 30 000 km opona z powodzeniem przechodzi europejski znormalizowany test hamowania na mokrej nawierzchni przyjęty w regulaminie nr 117 EKG ONZ i stosowany w procesie homologacji opon.

MICHELIN e.Primacy będzie dostępna w sprzedaży od marca 2021 r. w 56 rozmiarach od 15 do 20 cali, dzięki czemu będzie ją można montować w najpopularniejszych modelach samochodów z silnikiem spalinowym i elektrycznym – do samochodów miejskich, sedanów i kompaktowych SUV-ów

MICHELIN e.Primacy w liczbach

  • 27%: ograniczenie oporów toczenia MICHELIN e.Primacy w porównaniu do innych opon tej kategorii 
  • 0,21 l/100 km: średnie obniżenie zużycia paliwa
  • 80 €: oszczędność wydatków na paliwo na 35 000 km
  • 174 kg: redukcja emisji CO2 przez cały okres użytkowania opony z korzyścią dla środowiska
  • 7%: wzrost zasięgu pojazdów z napędem elektrycznym
  • 56: liczba dostępnych rozmiarów (od 15 do 20 cali)

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony