ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Opony osobowe

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

7 miesięcy temu  12.07.2018, ~ Administrator   

Pirelli: 500 homologacji z oryginalnym systemem runflat

Marka Pirelli umacnia swoją pozycję preferowanego dostawcy opon dla pojazdów z segmentu luksusowego i prestiżowego, poprzez uzyskanie ponad 500 homologacji dla opon typu Run Flat. Jest to technologia, która umożliwia kierowcom kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony, aby mogli dotrzeć do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego, w celu jej naprawy lub wymiany. W sumie marka Pirelli uzyskała 516 homologacji opon Run Flat - opony te zostały wybrane przez producentów samochodów, jako oryginalne wyposażenie do nowych modeli. W tej liczbie zawiera się 326 homologacji dla opon letnich, 100 dla opon zimowych i 90 dla opon typu All Season. W rezultacie Pirelli ma obecnie ponad 2800 homologacji producentów dla gamy swoich produktów.

Alfa Romeo to najnowsza marka, która homologowała opony Pirelli Run Flat w swoim sedanie Giulia, ale producenci takich samochodów, jak m.in.: BMW, Cadillac, Dodge, Jeep, Mercedes, Mini i Rolls-Royce również używają opon Pirelli, na których można kontynuować jazdę po przebiciu. Nawet po sygnalizacji nagłej utraty ciśnienia przez system monitorowania ciśnienia w oponach, kierowca może kontynuować jazdę na dystansie 80 kilometrów z maksymalną prędkością 80 km/h. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ściany bocznej opony jest w stanie utrzymać ciężar samochodu, zapewniając bezpieczną podróż do najbliższego punktu wulkanizacyjnego. System Self Supporting marki Pirelli wykorzystuje specjalne wzmocnienia umieszczone po bokach wewnętrznej struktury opony, które są w stanie wytrzymać zarówno pionowe, jak i poziome obciążenia działające na samochód.

Technologia Pirelli Run Flat jest dostępna w modelach opon P Zero, Cinturato, Scorpion, Scorpion Winter, Winter Sottozero 3 oraz Winter Sottozero Serie II. Dzięki temu, gama produktów jest w stanie pokryć 97% występujących na rynku obręczy w rozmiarze 18-calowym lub większym, z 24 dedykowanymi kodami produktów, nieoferowanymi przez innych producentów opon. Pirelli jest liderem w sektorze Run Flat, zarówno jeśli chodzi o opony letnie i całoroczne, jak i zimowe.

Technologia Run Flat jest odpowiedzią na wymagania producentów samochodów segmentu luksusowego oraz premium w zakresie poziomu personalizacji, precyzyjnie dostosowanego do właściwości technicznych ich pojazdów. Proces rozwojowy trwał w tym przypadku 2 – 3 lata, które poświęcono na rozwijanie tej technologii w porozumieniu z producentami samochodów. Inżynierowie Pirelli wraz z działami rozwoju producentów samochodów, tworzą dedykowane dla konkretnego modelu opony, które następnie oznaczane są specjalnymi znakami na ścianie bocznej. Dla każdego producenta istnieją zindywidualizowane opony - to sedno strategii perfect fit marki Pirelli.

Tagi: Pirelli, Run Flat,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony