ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Opony osobowe

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

8 miesięcy temu  24.04.2018, ~ Administrator   

Turanza T005 - bezpieczna opona na co dzień? [FILM]

fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 2

Na Torze Modlin odbyła się prezentacja nowej opony Bridgestone Turanza T005. Producent przekonuje, że opona ta daje doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni i niskie opory toczenia. Do przetestowania tego produktu zaproszono dziennikarzy motoryzacyjnych, w tym przedstawicieli Świata Opon.

W prezentacji opony, za której samochodową część odpowiedzialny był kierowca rajdowy Tomasz Czopik, wziął udział także Maciej Kot, skoczek narciarski, ambasador marki Bridgestone, związany z producentem opon poprzez udział w akcji "Podążaj za marzeniami".

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej przygotowanej przez redakcję swiatopon.info.

Opinia redakcji swiatopon.info:
Testy podzielone były na dwa etapy. Pierwszy miał charakter rozrywkowo-sportowy, gdzie kierowcy starali się w jak najszybszym czasie pokonać odcinki specjalne. Były ostre zakręty, slalom, szykany. Tu, co ciekawe, Maciej Kot nie dał szans konkurencji. Ale prawdziwe testowanie nowego produktu Bridgestone odbywało się na trasach do doskonalenia umiejętności kierowców. Tam mieliśmy okazję sprawdzić, jak opona sprawuje się na wodzie. Zadania to wyprowadzanie auta z poślizgu, porównanie właściwości jezdnych na suchym i mokrym asfalcie (na przykład tuż po burzy) czy jazda po wodzie (jak zdarza się w trakcie ulewy). Producent chwali się doskonałymi właściwościami jezdnymi opony w takich warunkach. Trzeba przyznać, że produkt zrobił na dziennikarzach branży motoryzacyjnej (to ich zaproszono do udziału w testach) duże wrażenie. Bardzo dobra przyczepność na mokrym asfalcie - to ważny atut tej opony. Różnica była nieodczuwalna po zmianie nawierzchni - a więc zjechaniu z suchego asfalt na mokry. Opona sprawnie odprowadza wodę - hamowanie na zalanej wodą ulicy wypadło bardzo dobrze. 

Informacje producenta:
Turanza T005 jest dostępna w sprzedaży od stycznia 2018 r. Producent przygotował ponad 140 rozmiarów opony, by skutecznie zastąpić obecnie produkowany model T001 EVO. Dzięki bogatemu asortymentowi do 2019 roku model Turanza T005 pozwoli całkowicie zaspokoić popyt na wszelkiego rodzaju opony w rozmiarach od 14’’ do 21’’. Jednocześnie Bridgestone planuje ujednolicić asortyment dostępnych opon komfortowych, ograniczając ofertę w tym segmencie do produktów z linii DriveGuard oraz właśnie Turanza T005.

Opona Turanza T005 zapewnia kierowcom najlepszą w swojej klasie przyczepność na mokrych nawierzchniach (Etykieta UE, klasa A) oraz doskonałe wyniki dotyczące oporów toczenia (Etykieta UE, klasa B). Warto również zauważyć, że niektóre rozmiary tego modelu zakwalifikowały się do klasy A pod względem obu tych parametrów.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony