Opony osobowe

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  26.10.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Zimowe czy całoroczne? Odpowiadają eksperci Pirelli

To pytanie zadaje sobie teraz wielu kierowców, zwłaszcza jeśli podróżują do krajów, w których przepisy ruchu drogowego obejmują obowiązek zmiany opon na zimowe. Nie ma tu jednak jednej uniwersalnej odpowiedzi. Najpierw powinni oni odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie, kiedy i w jaki sposób będą wykorzystywać swój samochód? Wszystkie te elementy składają się na ogólny obraz każdego kierowcy, na podstawie którego można podjąć decyzję o zakupie właściwych opon. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że opony całoroczne bardzo dobrze sprawdzają się w większości sytuacji, z wyjątkiem tych bardziej wymagających, w których typowo sezonowa opona jest niezbędna dla uzyskania wysokich osiągów samochodu.

Niezależnie od typu opon, jeśli podróżujemy do kraju, w którym obowiązkowym jest posiadanie opon zimowych - bok opony musi mieć oznaczenie „M + S” lub 3PMSF (w zależności od lokalnych przepisów), które identyfikuje typ opony, pozwala uniknąć mandatów i gwarantuje bezpieczeństwo nawet w warunkach zimowych.

OPONY ZIMOWE DLA DYNAMICZNYCH KIEROWCÓW

Opony zimowe są zdecydowanie rekomendowanym wyborem, jeśli zimą przejeżdża się wiele kilometrów czy to w celach biznesowych czy turystycznych. Zimowe ogumienie jest również polecane kierowcom, którzy wymagają najlepszych osiągów. Dzięki bardziej miękkiej mieszance, która zachowuje się bardzo dobrze nawet przy temperaturach spadających poniżej zera, opony zimowe gwarantują optymalne trzymanie się drogi, przyczepność i hamowanie nawet na nawierzchniach o niskiej przyczepności. Wszystko to przekłada się na większe bezpieczeństwo i większy komfort. Odpowiednio dobrany skład chemiczny mieszanek zimowych skraca drogę hamowania zarówno na mokrej (nawet o 15%), jak i na zaśnieżonej nawierzchni - nawet o 50% w porównaniu do opony letniej. Specyficzny wzór bieżnika stosowany w oponach zimowych również poprawia ich osiągi. To przede wszystkim zasługa tzw. lamelek, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zatrzymywały śnieg i poprawiały przyczepność dzięki efektowi tarcia zapewnianemu przez kontakt „śnieg ze śniegiem” – i to bez użycia łańcuchów śniegowych. Głębokie rowki bieżnika umożliwiają również szybkie i skuteczne odprowadzanie wody podczas deszczu, zmniejszając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu i zapewniając bezpieczniejszą jazdę na mokrej nawierzchni. Opony zimowe wyróżniają się oznaczeniami M + S lub też M&S i M-S (oznaczającymi błoto i śnieg). Niemal zawsze towarzyszy mu symbol 3PMSF (ang. „three peak mountain snowflake” - trzy szczyty i płatek śniegu), który przedstawia zarys góry i umieszczony w nim płatek śniegu. Są to znaki potwierdzające osiągi właściwe dla opon zimowych.

OFERTA OPON ZIMOWYCH PIRELLI

Właścicielom najmocniejszych aut Pirelli oferuje gamę opon zimowych P Zero Winter - opon, które zostały opracowane we współpracy z producentami samochodów, zgodnie ze strategią Pirelli „perfect fit”, która oznacza opony zaprojektowane specjalnie do samochodów, w których są montowane. Dla samochodów segmentu premium dostępne są zapewniające wysoki poziom osiągów opony zimowe Winter Sottozero 3, podczas gdy opony Cinturato Winter przeznaczone są dla kierowców samochodów miejskich oraz małych i kompaktowych SUV-ów. W dużych SUV-ach najnowszej generacji świetnie sprawdzą się opony Scorpion Winter, a opony Carrier Winter to propozycja marki Pirelli skierowana do użytkowników samochodów dostawczych.

OPONY CAŁOROCZNE DLA KIEROWCÓW JEŻDŻĄCYCH W MIEŚCIE

Jeżeli wykorzystujemy samochód głównie do jazdy miejskiej z dala od górskich regionów, w temperaturach od -5 ° C do + 25 ° C i pokonujemy nim mniej niż 25 tysięcy kilometrów w ciągu roku. Do spokojnego, bezproblemowego poruszania się najlepszym wyborem będą opony całoroczne. Charakteryzują się one konstrukcją i rzeźbą bieżnika, która jest na tyle wyważona, że dobrze sprawdza się zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach, zarówno na mokrym, jak i suchym asfalcie. Ich ogólne osiągi plasują się na dobrym poziomie, a mocną stroną jest właśnie wszechstronność zastosowania. Należy jednak pamiętać, że ten typ opon nigdy nie dorówna osiągom opon letnich w warunkach letnich i opon zimowych w warunkach zimowych, chociaż stanowią doskonały kompromis we wszystkich opisanych sytuacjach.

OFERTA OPON CAŁOROCZNYCH PIRELLI

Oferta opon całorocznych marki Pirelli jest bardzo szeroka i obejmuje praktycznie wszystkie segmenty samochodów. Opony Cinturato All Season Plus zostały zaprojektowane z myślą o kierowcach, których samochody mają felgi w rozmiarach od 15 do 20 cali i są używane głównie w miastach. Dla kierowców crossoverów lub SUV-ów Pirelli produkuje opony Scorpion Verde All Season SF, a dla użytkowników samochodów dostawczych dostępne są opony Carrier All Season. Cinturato All Season Plus i Scorpion Verde All Season SF są również dostępne z technologią samoczynnego uszczelniania przebić Seal Inside, która pozwala kontynuować jazdę przy przebiciu nie większym niż cztery milimetry, natomiast opony Scorpion Verde All Season są dodatkowo opcjonalnie wyposażane w technologię Run Flat.

Tagi: Pirelli,

Komentarze (3)

dodaj komentarz
  • ~ Wiktor 3 ponad rok temu Potrzebujesz opony całoroczne z usługą naprawy, wymiany lub montażu? Sprawdż ofertę sklepu internetowego Plusgum: https://plusgum.pl/...
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ skupaut 2 ponad rok temu Zapraszamy na skup aut warszawa https://iskupautwarszawa.pl/... i skup aut uszkodzonych https://iskupautwarszawa.pl/ko...
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
  • ~ Jork 1 ponad rok temu Dla mnie w obecnej sytuacji i klimacie zdecydowanie całoroczne z oznaczeniem 3PMSF. Mam takie Yokohamy Geolandar G015, jeżdżę nimi także po terenie i bez względu na nawierzchnię spisują się świetnie. I faktycznie jazda po śniegu nie sprawia im problemów.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony