Felgi

Felgi

6 miesięcy temu  28.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

FELGEO.PL – dopasowanie felg w czasie rzeczywistym

Dobór felg aluminiowych, to zazwyczaj duże wyzwanie dla użytkownika. Rozpoczyna się od poszukiwania odpowiedniego wzoru, rozmiaru, rodzaju wykończenia, koloru. Odbywa się to na bazie katalogów drukowanych, źródeł internetowych lub ekspozycjach dystrybutorów. Ten ostatni sposób wiąże się oczywiście z dojazdem do miejsca, gdzie w miarę dostępności danego wzoru można skorzystać z tzw. „przymiarki na sucho”.

Dwa pierwsze sposoby wymagają od przyszłego nabywcy sporej wyobraźni. Musi bowiem zestawić swoje auto z „obiektem” – wzorem. Następnie zdecydować, iż to właśnie to, tego oczekiwał. Wszystko bez możliwości realnej oceny, jak wybrana felga komponuje się z jego pojazdem.

Jak temu zaradzić? Za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality). Dzięki niej, FELGEO.PL wdrożyło innowacyjną aplikację PWA (Progressive Web App) w postaci konfiguratora. Od teraz, każdy użytkownik urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS, z łatwością „przymierzy” wybrany wzór do swojego pojazdu. Będzie to możliwe w każdym miejscu i czasie, a co najważniejsze, dokładnie na takim pojeździe jakim dysponuje. Tym samym, czas pożegnać konfiguratory wspomagane przez nienaturalne, nie oddające rzeczywistości, modele aut i felg.

W opisanym rozwiązaniu wystarczy uruchomić aplikację AR-WHEELS.COM w przeglądarce urządzenia, która umożliwia obsługę trybu AR. Pierwszym krokiem jest wybranie pojazdu z listy, wskazanie podstawowych danych auta, jako punktu odniesienia dla bazy danych. Funkcjonalność pozwala na skorzystanie z trybu AR i 3D. W trybie AR pozycjonujemy widmo felgi na osiach pojazdu z wykorzystaniem podglądu z kamery urządzenia. Podczas konfiguracji możemy dowolnie ustawiać model felgi w osi X, Y, Z, skalować rozmiar oraz zmieniać wzór, kolor, rodzaj wykończenia, bazując na dopasowaniu do wybranego auta.

Efekt dopasowania można zapisać jako zrzut ekranu poprzez funkcje Android lub iOS, a także w menu aplikacji jako plik JPG lub PDF. Aplikacja pozwala również na zapis konfiguracji pojazdu w menu, w pamięci urządzenia, przesłanie linku do wybranego modelu felgi e-mailem lub udostępnienie innym użytkownikom za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tryb 3D pozwala na wielowymiarową manipulację rzeczywistym modelem, w którym dokładnie odwzorowano wszelkie detale wybranej felgi. Tryb AR wzbogacono o samouczek dostępny po kliknięciu w ikonę „?” przy jego uruchomieniu.

Na dzień uruchomienia, konfigurator obejmuje marki: Carbonado, Sewenty9 i Wrath Wheels. Do dyspozycji użytkowników udostępniono już blisko 200 modeli: 125 modeli w formacie 2D i 3D oraz 74 w formacie 2D (zostaną uzupełnione wersjami 3D na potrzeby trybu AR). Autorska aplikacja będzie stale rozbudowywana przez Dział IT FELGEO.PL. Zapraszamy do skorzystania na https://ar-wheels.com/.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony