Transport

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  17.07.2018, ~ Administrator   

Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie
Strona 1 z 2

Usprawnienie pracy kierowców, łatwiejsze zarządzanie transportem, a w rezultacie oszczędność czasu i pieniędzy to tylko niektóre z powodów, skłaniających firmy logistyczne do inwestowania w nowoczesne i efektywne technologie.

Kompleksowe zarządzanie transportem

Zastosowanie telematyki w transporcie polega przede wszystkim na przekazywania informacji za pośrednictwem zaawansowanych technik bezprzewodowych. Jej głównym zadaniem jest wspieranie pracy przewoźników i dystrybutorów. Rozwiązania telematyczne pomagają m.in. w planowaniu trasy, eliminacji opóźnień oraz w efektywnym zarządzaniem pracą kierowców i transportem towarów. Główną zaletą, na którą zwracają uwagę firmy transportowe są generowane oszczędności, wynikające m.in. z ekonomiczniejszej jazdy i wyboru najbardziej optymalnych tras. Telematyka ułatwia również komunikację pomiędzy kierowcą a firmą, co pozwala m.in. na natychmiastowe przesyłanie do centrali informacji w przypadku zboczenia z wcześniej zaplanowanej trasy, próby kradzieży przewożonego towaru czy przekroczenia dozwolonego czasu jazdy. W efekcie telematyka pomaga oszczędzić czas i koszty przejazdu, wynikające nie tylko z mniejszego zużycia paliwa ale również z uniknięcia konieczności płacenie kar za nieuprawnione korzystanie z dróg czy przekroczenie czasu pracy kierowców.

Telematyka odgrywa coraz większą rolę w transporcie i spedycji. Jednocześnie zwiększa się też świadomość kadry zarządzającej firmami transportowymi. Dostrzegają oni korzyści, wynikające z tego rozwiązania, dlatego coraz chętniej inwestują w rozwiązania, w których upatrują spore źródło oszczędności. Z roku na rok zauważamy wzrost świadomości klientów również w obrębie zaawansowanych funkcji. Trend ten dotyczy całej Europy, o czym świadczy fakt, że w nasze rozwiązania, bazujące na telematyce zostało wyposażonych już ponad 60 000 pojazdów klientów, którzy m.in. dzięki telematyce zaoszczędzili łącznie ponad 12 mln litrów paliwa - tłumaczy Paweł Wloczek, Dyrektor Zarządzający WebEye Polska.

Na jakie korzyści rozwiązań telematycznych najczęściej zwracają uwagę firmy transportowe?

Wyposażyłem moją flotę w rozwiązania telematyczne, które umożliwiają m.in. monitorowanie spalania paliwa, udostępniania dokładnego przebiegu trasy i postojów oraz kontrolę stylu jazdy kierowców. Zauważyłem, że po pewnym czasie pomogło mi to w osiągnięciu wymiernych korzyści, związanych z poprawieniem stylu jazdy kierowców, a w efekcie wyeliminowaniu wielu błędów w ich jeździe i znacznym poprawieniu spalania pojazdów. Codzienną pracę ułatwiają też aktualne informacje na temat lokalizacji pojazdu. Za pomocą jednego kliknięcia wiemy, gdzie dokładnie znajduje się dany pojazd, więc nie musimy dzwonić do kierowcy, żeby udzielić szczegółowych informacji zleceniodawcy - tłumaczy Leszek Mucha, właściciel firmy transportowej, specjalizującej się w przewozach międzynarodowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony