ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

Lakiernictwo i blacharstwo

7 miesięcy temu  23.10.2018, ~ Administrator   

Auto detailing? Testowaliśmy produkty Würth Polska

Auto detailing, a więc szeroko pojęta pielęgnacja samochodu, jest coraz popularniejszą usługą w polskich serwisach. Kilkuletni samochód naprawdę może wyglądać jak nowy. Zachęcamy, by zainteresować się tą usługą i być może dołączyć do swojej oferty. Mycie samochodu po akcji serwisowej jest już standardem. A może by tak dołożyć usługę pielęgnacji? To nie musi być czasochłonne. Przy użyciu odpowiedniej chemii pielęgnacja samochodu może być szybkim, wygodnym zabiegiem, dającym nadspodziewanie dobre efekty.

Szeroką ofertę produktów w tym zakresie ma Würth Polska. Przyjrzeliśmy się kilku z nich. Potwierdza się, że przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy można osiągnąć bardzo zadowalające efekty. To, na co od razu zwróciliśmy uwagę, to skład wszystkich preparatów. Są bezpieczne. Nie zawierają rozpuszczalników czy związków AOX.

Coś do wnętrza

Würth Polska w tym miejscu oferuje piankę Active Clean. W teorii działa to tak, że drobne, pękające pęcherzyki rozpuszczają zabrudzenia i wchłaniają zanieczyszczenia. To działa, a efekt osiągamy dość szybko. Tapicerka nie jest po czyszczeniu wilgotna. Wynika to z tego, że preparat nie przesiąka przez poliester, przez co nie wymaga długiego czasu wysychania. Do pielęgnacji tworzyw sztucznych wewnątrz samochodu jest natomiast środek w formie spryskiwacza z woskiem karnauba i olejkiem jojoba. Optycznie odświeża kolor i nadaje połysk. Ten efekt mamy od razu. Producent zapewnia dodatkowo, że przedłuża żywotność tworzyw sztucznych w pojeździe.

A na zewnątrz...

Aktywna pianka czyszcząca do szyb (i powierzchni gładkich) to bezbarwna pianka o zapachu cytrynowym. W instrukcji czytamy, że chroni materiały dzięki zawartości wysokoskoncentrowanych, aktywnych związków, uwalnianych w trakcie pękania baniek piany. Działanie? Jest skuteczna. Wygląda to tak, jakby pianka rozpuszczała zanieczyszczania, co ułatwia ich usunięcie. Sprawdza się szczególnie dobrze przy zanieczyszczeniach typu martwe owady, pyły, tłuste plamy, ptasie odchody. Do usuwania owadów Würth Polska oferuje też dodatkowo dedykowany środek do stosowania na lakierze samochodu, lusterkach, szybach, tablicach rejestracyjnych, zderzakach czy reflektorach. Jest łatwy, szybki w użyciu i bezpieczny dla materiałów. Producent zapewnia, że środek nie wchodzi w reakcje chemiczne z lakierem, chromem, tworzywami sztucznymi, gumą.

Pianka do konserwacji opon

Według producenta zapobiega pęknięciom, tworzy warstwę ochronną przed promieniami UV i ozonem. To, co daje się zauważyć od razu, to przyjemny dla oka połysk opony, jedwabisto-matowy. Wbrew obawom, pianka nie wybiela opony. Można używać zarówno na suchą, jak i mokrą oponę. Producent zaleca ostrożność przy stosowaniu, aby uniknąć kontaktu z bieżnikiem opony, ale też tarczami i bębnami hamulcowymi.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony