Reklama

Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

Wywiady

WYWIADY

11 miesięcy temu  29.05.2017, ~ Administrator   

Czy na dobrą chemię do warsztatu trzeba dużo wydać? [WYWIAD]
Strona 1 z 3

Karolina Partyka, właściciel oddziału śląskiego firmy Kenochem, w rozmowie z portalem warsztat.pl opowiada o aktualnych trendach w branży pielęgnacji samochodów. W ofercie firmy są także produkty dla mechaników do pracy serwisowej, o które również pytamy. Będzie też o detailingu. Zapraszamy do lektury.

Proszę przybliżyć ofertę firmy Kenochem. Które produkty z Państwa oferty cieszą się szczególnym zainteresowaniem?

W ofercie naszej firmy klienci mogą znaleźć chemię oraz akcesoria przeznaczone typowo do myjni samochodowych, kosmetyki samochodowe, produkty do auto detailingu, pasty, kremy i żele do mycia silnie zabrudzonych rąk, chemię techniczną i warsztatową, szczotki do mycia pojazdów, profesjonalne opryskiwacze, czyściwa i urządzenia do utrzymania czystości.

Ciężko jest nam wybrać produkty najpopularniejsze, ponieważ bardzo duża ich część sprzedaje się stale bardzo dobrze. Jeżeli jednak mamy wyróżnić środki najczęściej kupowane przez klientów indywidualnych to są to szczególnie kosmetyki samochodowe przeznaczone do czyszczenia i odświeżania deski rozdzielczej, środki do czyszczenia tapicerki materiałowej i skórzanej, środki do czyszczenia felg, kołpaków oraz tzw. Quick detailery czyli szybkie woski do nabłyszczenia karoserii.

Natomiast jeżeli chodzi o klientów firmowych to oczywiście jest to cała gama produktów do myjni samochodowych, które kompleksowo zaopatrujemy, dodatkowo środki do usuwania trudnych zabrudzeń, chemia do mycia posadzek, części i maszyn oraz pasty, kremy, żele do mycia rąk.

Chemia w warsztacie to również produkty przeznaczone stricte dla mechaników ,jak chociażby czyściwa przemysłowe czy pasty BHP. Które produkty warto wyróżnić?

  W przypadku warsztatów w szczególności mówimy o chemii technicznej typu smary, zmywacze, odtłuszczacze, które używane są stale przez mechaników, następnie płyny do myjek warsztatowych, produkty do mycia silników, środki do mycia posadzek warsztatowych oraz tak jak Pani wspomniała czyściwa oraz pasty BHP. W obecnych czasach mnogość produktów oferowanych na rynku jest tak duża, że warto poradzić się fachowców w doborze odpowiednich preparatów. Dostępne są czyściwa produkowane z makulatury, z celulozy lub z włókniny, a każdy z tych rodzajów przeznaczony jest do innego typu prac. Jeżeli mówimy o pastach BHP to rynek zrewolucjonizował się, ponieważ znana chyba przez wszystkich pasta z piaskiem została wyparta przez preparaty z mączką drzewną lub żele i kremy, które nie przesuszają skóry i dodatkowo jej nie podrażniają. Mamy pasty, żele i kremy bardziej ekologiczne, przyjaźniejsze dla użytkownika oraz środowiska, często w tego typu produktach można spotkać naturalne rozpuszczalniki z owoców cytrusowych.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ mechanik 1 11 miesięcy temu ..użyteczne informacje, pasta i płyn Holste IR super!! polecam, dziękuję za poradę...
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony