Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

ponad rok temu  12.07.2019, ~ Administrator   

Dobra chemia warsztatowa? Zapraszamy do udziału w testach!

Przede wszystkim skuteczna, ale też bezpieczna dla zdrowia. Wygodna w aplikacji, ale także wydajna. Jakiej chemii chcemy w naszych warsztatach?

Oferta na rynku jest szeroka. Firma Europart Polska zaprasza, za pośrednictwem naszego portalu, do udziału w testach własnych produktów. Zapraszamy warsztaty samochodowe, które chcą wziąć udział w testach. Napisz w komentarzu (pod artykułem lub na naszym Facebooku) - czego oczekujesz od chemii warsztatowej?

Wybierzemy pięć najciekawszych odpowiedzi, a ich autorom wyślemy produkty do testów. Regulamin dostępny - TUTAJ.

Każdy z pięciu zwycięzców otrzyma prezentowany na powyższym zdjęciu zestaw. Konkurs trwa do 20 lipca.

Środek do czyszczenia hamulców

Uniwersalnie stosowany środek czyszczący, który dzięki specjalnemu rozpuszczalnikowi odtłuszcza, usuwa uporczywe zabrudzenia gruntownie i delikatnie, szybko wysycha.
Czyszczenie hamulców bębnowych i tarcz hamulcowych klocków hamulcowych, sprężyn, szczęk, sprzęgieł, okładzin, tarcz dociskowych sprzęgieł i ogólnie części sprzęgieł, skrzyni biegów, gaźników, pomp benzynowych, części silnika itd.

Pasta do czyszczenia rąk

Zawiera środek ścierny z mączką drzewną do typowych zabrudzeń przemysłowych, o przyjemnym zapachu, czyści w prosty sposób, dobrze tolerowany przez skórę, o konsystencji stałej, wartość pH dostosowana do skóry.

Silikon w sprayu

Smaruje, pielęgnuje i zabezpiecza, konserwuje i impregnuje, zapobiega powstawaniu ładunków elektrostatycznych.
Części z tworzywa sztucznego, gumy i metalu we wnętrzu i na zewnątrz pojazdów, zderzaki, osłony chłodnicy, spoilery, listwy ochronne, deski rozdzielcze itd. uzyskują wysoki połysk i nie stają się łamliwe, części gumowe, jak np. wykładziny gumowe drzwi i pokrywy silnika, zderzaki gumowe, listwy zderzakowe, węże chłodnicy, opony samochodowe itd. są pielęgnowane i nie tracą elastyczności, nie kruszeją i nie ulegają sklejaniu, smaruje szyny dachów odsuwanych i siedzeń, rolek pasów bezpieczeństwa itd., impregnuje dachy opuszczane i składane, zabezpiecza zestyki elektryczne.

Multi 7

Wnika pod wilgoć i ją wypiera, zapobiega utracie napięcia i prądom błądzącym, wnika w szczeliny i kapilarne puste przestrzenie, czyści zabrudzenia trudne do usunięcia i rozluźnia rdzę, chroni metalowe powietrznie przed zużyciem i korozją, daje doskonały efekt poślizgowy, usuwa skrzypienie i trzeszczenie.

Odrdzewiacz

Poluzowuje zablokowane przez rdzę śruby, nakrętki i części maszyn, zapobiega powstawaniu nowej rdzy i zabezpiecza przed zużyciem, na bazie MoS₂.

Ręczniki papierowe w rolce

Do wyciągania w opakowaniu lub tradycyjnie do odwijania po usunięciu opakowania, wytłoczenie PTP

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 12
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (9)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ kamil 9 ponad rok temuocena: 50%  Dobra chemia warsztatowa powinna posiadać silny koncentrat, który umożliwi nam stworzenie dużej ilości roztworu środka gotowego do użytku oraz odpowiednie stosowanie stężenia środka w zależności od potrzeb jego użycia. Jeśli chodzi o chemie w aerozolu powinna działać szybko i skutecznie co umożliwi wykonanie pracy o wiele szybciej i bez problemowo. Preparaty muszą ułatwiać uruchomienie zapieczonych połączeń, odrdzewianie, smarowanie i zabezpieczanie przed działaniami czynników zewnętrznych jak również zanieczyszczeń drogowych. Powinny umożliwiać łatwą ich segregacje co umożliwi ochronne przed przedostaniem się do środowiska.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ kamil 8 ponad rok temuocena: 100%  Dobra chemia warsztatowa powinna posiadać silny koncentrat, który umożliwi nam stworzenie dużej ilości roztworu środka gotowego do użytku oraz odpowiednie stosowanie stężenia środka w zależności od potrzeb jego użycia. Jeśli chodzi o chemie w aerozolu powinna działać szybko i skutecznie co umożliwi wykonanie pracy o wiele szybciej i bez problemowo. Preparaty muszą ułatwiać uruchomienie zapieczonych połączeń, odrdzewianie, smarowanie i zabezpieczanie przed działaniami czynników zewnętrznych jak również zanieczyszczeń drogowych. Powinny umożliwiać łatwą ich segregacje co umożliwi ochronne przed przedostaniem się do środowiska.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Patmech 7 ponad rok temuocena: 100%  Chemia powinna być skuteczna powinna miec wmiare przyjemny zapach byc ekonomiczna zmyć lekkie jak i mocne zabrudzenia smary pyły itp Cena też nie powinna przerazac Powinna spełniać oczekiwania warsztatów Chętnie przetestuje na warsztacie
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Redakcja 6 ponad rok temuocena: 100%  Bardzo proszę wszystkich autorów komentarzy pod artykułem o przesłanie swoich adresów e-mailowych w wiadomości: piotr.lukaszewicz@warsztat.pl
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Autoservice Korpowscy 5 ponad rok temuocena: 100%  Chemia warsztatowa powinna być przyjazna dla środowiska, skuteczna w działaniu. Wyroby wysokogatunkowe powinny być dostępne tylko dla profesjonalistów a ci z kolei przeszkoleni w jej użytkowaniu i stosowaniu. Ręcznik papierowy powinien być biodegradalny, co jest ułatwieniem w funkcjonowaniu warsztatu. Od odrdzewiacza oczekuję głębokiej penetracji, żeby nie służył jako tylko zbywacz. Multi 7 powinien nie ingerować w strukturę przewodów elektrycznych, a ułatwiać przewodzenie prądu.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ KonradW 4 ponad rok temuocena: 100%  Chemia warsztatowa przedewszystkim powinna być skuteczna i efektowna ekonomia powinna iść w parze stosunek wydajności i ceny
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ AUTOWIT 3 ponad rok temuocena: 100%  Każdy rodzaj chemii powinien działa właściwie do czego został stworzony nie lubię wydawać w warsztacie pieniędzy na chemie która nie działa właściwie swoim zastosowaniu .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Re-animator 2 ponad rok temuocena: 100%  Pasta do rąk powinna byc skuteczna a przedewszystkim nie powinna uczulac jak i rysowac naskurka. Zmywacz skuteczny i szybkoschnący.a odrdzewiacze głęboko penetrujące i smarujące. .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Michał 1 ponad rok temuocena: 100%  Wszystkie produkty chemii warsztatowej powinny być przede wszystkim przyjazne dla środowiska, wydajne, skuteczne w swoim działaniu, proste w użyciu oraz szybko działające.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony