Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

ponad rok temu  27.12.2017, ~ Administrator   

Jak radzić sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej?

Zimowa aura często daję się we znaki kierowcom. I nie chodzi tutaj tylko o jazdę na śliskiej nawierzchni oraz odśnieżanie auta, ale o samo funkcjonowanie układów i instalacji.

Bardzo często przy niskich i wilgotnych temperaturach dają o sobie znać nawet drobne problemy z elektryką. To właśnie zimą cały repertuar niepożądanych zachować często prezentuje akumulator, co jest spowodowane faktem, że niskie temperatury otoczenia zwiększają zapotrzebowanie silnika na moc rozruchową. Zdarzają się sytuację, że auto ma problem, aby odpalić lub chwilowo gasną w nim światła – sprawia to wrażenie, jakby akumulator działał „na pół gwizdka”.

Przyczyną takiego zjawiska mogą być wówczas zaśniedziałe klemy, które znacznie utrudniają przepływ prądu. Wówczas pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest wyczyszczenie ich z osadu. Metoda mechaniczna polegająca na używaniu szczotek lub papieru ściernego przeszła już do lamusa, obecnie to czyszczenia klem zaleca się używanie specjalnych środków, takich jak, np. BIZOL Contact Clean+ C32.

Produkt stworzony na bazie węglowodorów alifatycznych i alkoholu ma silne właściwości czyszczące i doskonale radzi sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej. Nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji, nie zostawia też widocznych śladów. BIZOL Contact Clean+ C32 doskonale wypiera wodę i świetnie sprawdza się również do czyszczenie wielu złącz elektrycznych, takich jak np. gniazda i wtyczki przyczep, itp. Ponadto zabezpiecza przed ponowną oksydacją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej głowicy może być używany do góry dnem. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 400 ml.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony