ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

ponad rok temu  06.09.2018, ~ Administrator   

Liqui Moly: chemia do układu hamulcowego, wtryskiwaczy, świec żarowych i układu wydechowego

Ceramika coraz częściej trafia pod maski naszych samochodów. Cząstki ceramiczne możemy znaleźć już w oleju z dodatkiem Ceratec nr 7181, w pastach do zabezpieczania lakieru, ale i w środkach serwisowych. Smary na bazie ceramiki charakteryzują się bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury, wilgoć i działanie dużych nacisków.

Po pierwsze - serwis układu hamulcowego

Mimo, że zasada działania hamulców opiera się na tarciu, to jednak niektóre elementy tego układu wymagają smarowania. Są to tłoczki hamulcowe, prowadnice pływającego zacisku, punkt styku klocka z jarzmem zacisku. Brak odpowiedniej chemii w procesie naprawy jest bezpośrednią przyczyną zapiekania, „trzymania”, piszczenia i nierównego zużywania hamulców.

Smar ceramiczny idealnie nadaje się do smarowania punków styku klocka z jarzmem zacisku czy do smarowania piasty przed montażem koła. Naniesienie pasty na „plecy” klocka hamulcowego zapobiega jego wibracjom i piszczeniu. Produkty na bazie ceramiki są bardziej uniwersalne od popularnych środków opartych na miedzi. Te ostatnie mogą prowadzić do zakłócenia pracy układów (ABS i ESP)

Po drugie - wtryskiwacze, świece żarowe i układ wydechowy

Pasta ceramiczna sprawdzi się podczas montażu wtryskiwaczy Common Rail czy świec żarowych. Dzięki aplikacji ceramiki mamy gwarancję bezproblemowego demontażu ww. elementów. Naniesienie cienkiej warstwy ceramiki pomiędzy poszczególne elementy układu wydechowego daje gwarancje 100 % szczelności.

Pasta ceramiczna Liqui Moly występuje w saszetkach 10g nr 3078. To produkt przeznaczony do jednorazowego zastosowania podczas wymiany klocków hamulcowych. Drugie opakowanie nr 3418 to tubka, która zawiera 50 g pasty.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony