Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

ponad rok temu  11.09.2018, ~ Administrator   

Nowości w gamie produktowej Ceramizer.pl

W ostatnim czasie Ceramizer.pl wprowadził do obrotu trzy nowe produkty. Mowa o ceramizerze do samochodów użytkowanych sportowo i ekstremalnie, do motocykli sportowych i do łańcuchów motocyklowych.

CMC do łańcuchów motocyklowych
Najnowszym produktem w gamie Ceramizer.pl jest ten do łańcuchów motocyklowych. CMC wydłuża żywotność łańcucha i zębatek, przeciwdziała rozciąganiu łańcucha i redukuje hałas związany z jego pracą. Po stronie zalet wymienić można ponadto: brak rozbryzgu produktu z uwagi na zwiększoną lepkość, zminimalizowanie współczynnika tarcia między łańcuchem a zębatkami oraz zwiększenie przebiegu między smarowaniami. Dodajmy, że produkt jest prosty w aplikacji. Jedno smarowanie wystarcza na 1000 km.
– CMC to efekt naszych intensywnych i ekstensywnych badań nad właściwościami produktu – mówi Borys Czajczyński, odpowiedzialny za rozwój marki Ceramizer. – W ich toku odkryliśmy, że przy takim komponencie jak łańcuch motocykla właściwości antytarciowe ceramizera mogłyby przyczynić się do efektywniejszej lubrykacji tego podzespołu oraz jego regeneracji i wydłużenia trwałości. W połączeniu z oczekiwaniami naszych klientów – motocyklistów, którzy wyrazili entuzjazm dla takiej iteracji produktowej – zdecydowaliśmy się wcielić w życie CMC.
W szerokiej dystrybucji produkt powinien pojawić się już na początku września.

CSX do silników samochodów użytkowanych sportowo i ekstremalnie
Już jakiś czas na rynku dostępny jest produkt do silników w wersji dla pojazdów o zacięciu sportowym. W porównaniu do klasycznego CSX ma kilka podstawowych różnic: warstwa metaloceramiczna tworzy się już po 100 km, więc ochrona przed szkodliwymi skutkami tarcia zapewniona jest znacznie wcześniej. Mniejsza jest natomiast trwałość tej warstwy (ok. 10 000 km).
Produkt ten jest interesującą alternatywą dla popularnego Ceramizera CS. Jego skuteczność jest taka sama, jednakże zdecydowaną korzyścią jest tu czas aktywacji. Użytkownicy pojazdów, którzy potrzebują ochrony silnika od jak najwcześniejszego etapu, powinni zwrócić uwagę na CSX, który zyskuje popularność w jeździe sportowej, takiej jak 1/4 mili, drift czy też jazda torowa na czas.
– Regularne stosowanie CSX-a do silnika samochodu sportowego przyczynia się do wydłużenia żywotności tego podzespołu, może również prowadzić do wygenerowania oszczędności w zakresie kosztów eksploatacji takiego pojazdu, co ma niebagatelne znaczenie dla kierowców wyścigowych – podkreśla Borys Czajczyński.

CMX do silników motocyklowych czterosuwowych z mokrym sprzęgłem, użytkowanych sportowo
Podobne założenia jak przy tworzeniu CSX przyświecały producentowi podczas pracy nad wersją dla motocykli. Produkt ten również aktywuje warstwę metaloceramiczną po ok. 100 km, a jej trwałość to ok. 5000 km. Produkt dobrze dopasowuje się do trybu użytkowania motocykli w Polsce i pozwala na szybkie ich zabezpieczenie przed zużyciem, co ma nie mniejsze znaczenie w przypadku motocykli wyścigowych.
– Najnowsze testy CMX-a wykazały wzrost mocy motocykla testowego już po 200 km, co utwierdziło nas w przekonaniu o skuteczności produktu – dodaje Borys Czajczyński. – Pozostałe wyrazy aprobaty dla produktu powoli spływają z rynku od naszych klientów. Opinie te, w formie pisemnej lub plików wideo, sukcesywnie umieszczamy na stronie www.ceramizer.pl. Ponadto otrzymaliśmy ostatnio nagrodę Laur Konsumenta – Odkrycie 2018 w kategorii Jakość i innowacyjność branży samochodowej, co motywuje nas do dalszej pracy nad kolejnymi produktami. W planach mamy już kilka ceramizerów, które będą pojawiać się sukcesywnie na rynku.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony