Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  08.02.2019, ~ Administrator   

Przepis na aplikację preparatu hydrofobowego na szybę

Jak prawidłowo przygotować szybę oraz właściwie zaaplikować preparat hydrofobowy - niewidzialną wycieraczkę? Większość kierowców zapewne powie, że to proste zadanie. Niekoniecznie tak jest.

Taka wiedza ma znaczenie, bo prawidłowo zaaplikowany preparat hydrofobowy może skutecznie spełnić swoje zadanie nawet przez ok. 2 lata. Oznacza to możliwość przejechania nawet 20 000 - 30 000 km. Takie parametry spełnia m.in. G1 ClearVision. Autorami poniższej porady są eksperci Gtechniq.

Krok pierwszy. Właściwe przygotowanie szyb w samochodzie, tj. dokładne ich umycie i pozbycie się wszelkich osadów i zabrudzeń. Nawet niewielkie zabrudzenia, pozostawione na szybie, negatywnie wpływają na trwałość i efektywność działania niewidzialnej wycieraczki.

Do czyszczenia i odtłuszczenia szyb rekomendujemy G4 Nanotech Glass Polish: pasta polerska do szkła. Następnie stosujemy G6:antystatyczny płyn do szyb. Dzięki użyciu tych preparatów usuniemy zabrudzenia, które nie znikną w trakcie standardowego mycia.

Krok drugi. Aplikowanie G1 ClearVision na szybę czołową. Nakładamy preparat na aplikator. Wykonujemy niewielkie, okrężne ruchy nie zostawiając niepokrytych przestrzeni. Dzięki temu preparat zostanie dokładnie i równomiernie rozprowadzony na szybie. Nie aplikujemy jednorazowo na powierzchni większej niż 1/4 szyby czołowej. Ułatwi to prawidłowe rozprowadzenie preparatu.
Ważne. Na szybę czołową aplikujemy trzy warstwy preparatu. Na szyby boczne oraz tylną jedną warstwę.

Krok trzeci. Po zakończeniu aplikowania G1 ClearVision na przedniej szybie, przystępujemy do jego nakładania na pozostałe szyby pojazdu. Również i w tym przypadku nakładamy preparat, wykonując koliste ruchy, nie zostawiając niepokrytych przestrzeni. W tym czasie będzie wysychała pierwsza warstwa preparatu G1 położona na szybie czołowej. Potrwa to  ok. 10-15 minut.

Krok czwarty. Nakładanie drugiej i trzeciej warstwy preparatu G1 na szybie czołowej. Rozprowadzamy preparat naprzemiennie, tzn. najpierw kładziemy produkt wykonując jedynie ruchy w kierunku pionowym góra-dół, nie zostawiając niepokrytych przestrzeni. Tak jak przy nakładaniu pierwszej warstwy dzielimy szybę na dwie-trzy mniejsze części, co ułatwi dokładne rozprowadzenie preparatu. Czekamy 10-15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia drugiej warstwy produktu na szybie. Trzecią warstwę preparatu rozprowadzamy wykonując ruchy jedynie w kierunku poziomym, nie zostawiając niepokrytych przestrzeni. Czekamy 10-15 minut, aż wyschnie trzecia warstwa produktu.

Krok piąty. Czyszczenie nadmiaru preparatu G1ClearVision, który pozostał na szybach. W tym celu stosujemy alkohol izopropylowy. Odpowiedni preparat - G2 znajduje się w zestawie razem z niewidzianą wycieraczką. Aplikujemy G2 na czystą mikrofibrę i pozbywamy sie nadmiaru preparatu G1. Czekamy na wyschnięcie szyb co najmniej 15 minut.

Ważne informacje, o aplikowaniu preparatu G1 i waściwościach szyb

 • Przed rozpoczęciem aplikacji preparatu szyba musi być idealnie czysta i wolna od osadów. Pozostawienie na szybie jakichkolwiek zabrudzeń negatywnie wpłynie na trwałość i efektywność działania powłoki.

 • Nie aplikujemy jednorazowo na powierzchni większej niż 1/4 szyby czołowej. Dzięki temu równomiernie rozprowadzimy preparat.

 • Na szybę czołową zalecamy nałożenie trzech warstw G1 jedna po drugiej, w odstępach 10-minutowych. Nie usuwamy nadmiaru preparatu, w trakcie nakładania poszczególnych warstw.

 • Nie aplikuj powłoki bezpośrednio w słońcu.

 • G1 ClearVision może być aplikowany w temperaturze powyżej 5°C lecz mniejszej niż 30 °C. Gdy temperatura spadnie poniżej 5°C włącz ogrzewanie w samochodzie, aby ogrzać szybę. Jeśli aplikujesz preparat w pomieszczeniu upewnij się, czy pomieszczenie jest dobrze wentylowane.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony