Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

ponad rok temu  04.04.2018, ~ Administrator   

Samochodowa drogeria Bizola

Bizol znany jest przede wszystkim z doskonałej jakości olejów silnikowych. W produktowym portfolio marki znajdują się również wysokiej klasy dodatki do paliw, olejów, płyny eksploatacyjne i chemia samochodowa.

Ze względu na odchodzącą zimę warto przyjrzeć się bliżej właśnie tej ostatniej grupie środków, które pomogą przygotować samochód na cieplejsze miesiące i sprawią, że czyszczenie zarówno jego wnętrza, jak i innych elementów stanie się przyjemnością.
Na niebieską linię o nazwie „Clean” składa się pięć produktów. 
Bizol AC Clean+ c30 to środek dezynfekujący do klimatyzacji w postaci pianki. Preparat skutecznie niszczy mikroorganizmy żyjące głównie w parowniku, zapewniając czyste i zdrowe powietrze we wnętrzu pojazdu. Dzięki wyjątkowo łatwej aplikacji każdy kierowca może samodzielnie przeprowadzić akcję czyszczenia klimatyzacji, bez konieczności udawania się do wyspecjalizowanego warsztatu. Warto pamiętać, że w trosce o zdrowie podróżujących autem taki zabieg powinien być przeprowadzany co najmniej raz na sześć miesięcy. Produkt można stosować od strony parownika lub wnętrza kabiny. Poza dezynfekowaniem układu klimatyzacji Bizol AC Clean+ c30 ma właściwości odświeżające – pozostawia we wnętrzu orzeźwiający, przyjemny zapach pomarańczy.
Bizol Brake Clean+ c31 to specjalistyczny spray do czyszczenia hamulców. Może być stosowany na hamulce bębnowe, tarczowe, okładziny hamulcowe, zaciski i szczęki hamulcowe. Środek na bazie węglowodorów alifatycznych ma bardzo dobre właściwości czyszczące. Szybko odparowuje, nie pozostawiając śladów. Nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu opakowaniu i dyszy może być używany do góry dnem, co zapewnia maksymalną wygodę stosowania i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
Bizol Contact Clean+ c32 jest produktem o silnych właściwościach czyszczących, doskonale radzi sobie z zaśniedziałymi elementami instalacji elektrycznej. Stworzony na bazie węglowodorów alifatycznych i alkoholu środek nie przewodzi prądu, nie powoduje korozji i nie zostawia widocznych śladów. Bizol Contact Clean+ c32 doskonale wypiera wodę, świetnie sprawdza się również podczas czyszczenia wielu złącz elektrycznych, takich jak gniazda i wtyczki przyczep. Zabezpiecza przed ponowną oksydacją. Podobnie jak w poprzednim produkcie, także tutaj producent zastosował nowoczesną głowicę, dzięki czemu spray może być używany do góry dnem.
Bizol Cockpit Clean+ c33 to środek szczególnie przydatny dla tych, którzy cenią sobie nieskazitelną i lśniącą czystość we wnętrzu pojazdu. Produkt przeznaczony jest do kokpitów samochodów, ale stosowany może być również do zderzaków, spojlerów i wszelkich innych elementów wykończeniowych wykonanych z plastiku lub winylu. Preparat stworzony na bazie płynnej parafiny, nie zawiera silikonu i nie tylko doskonale czyści, ale także nawilża i chroni powierzchnię, na której został zastosowany. Bizol Cockpit Clean+ c33 ma właściwości antystatyczne i pozostawia subtelny zapach pomarańczy.
Bizol Multi Clean+ c34 to ciekawa propozycja dla tych, którzy nie lubią mieć całego zestawu produktów do czyszczenia różnych materiałów, a wolą jeden uniwersalny. Produkt jest skutecznym, wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym, który bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem zarówno obojętnych, jak i elektrostatycznych zanieczyszczeń z malowanych lub surowych powierzchni metalowych oraz z tworzyw sztucznych. Ma silne właściwości rozpuszczające, nie pozostawia osadu, nie przewodzi prądu i nie powoduje korozji. Bizol Multi Clean+ c34 świetnie sprawdza się nie tylko w samochodzie, jest przydatny także w domu i ogrodzie, gdzie może być stosowany do czyszczenia narzędzi i mebli ogrodowych, zamków, szyn, mocowań itp. Specjalnie zaprojektowane opakowanie umożliwia użycie w pozycji odwróconej.
Produkty Bizol c30-c34 mogą być stosowane zarówno przez profesjonalistów w warsztatach, myjniach, jak i przez właścicieli aut, którzy pragną samodzielnie zadbać o czystość samochodu i sprawne działanie jego układów.

Bizol jest niemieckim producentem olejów silnikowych i płynów technicznych. Firma powstała w 1998 roku w Berlinie. Marka Bizol jest własnością jej założyciela – Borisa Tatievskiego, a zarządzana jest przez holding BITA Trading GmbH. Produkty Bizol są dziś sprzedawane w 75 krajach. Dzięki dynamicznej ekspansji światowych rynków, do końca 2018 roku firma obecna będzie w 100 państwach na 5 kontynentach. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony