Chemia w warsztacie

Chemia w warsztacie

Paliwa i oleje

ponad rok temu  19.07.2018, ~ Administrator   

Serwis prewencyjny, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć [FILM]

fot. Piotr Łukaszewicz

W Polsce 59% wizyt w warsztatach spowodowanych jest awarią samochodu lub zużyciem części. Dane, które pochodzą z barometru Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, potwierdzają, że większość kierowców nie jest zainteresowanych profilaktyczną wizytą w warsztacie. Na pewno warto to zmienić, bo korzyści odniesie nie tylko warsztat częściej goszczący swoich klientów, ale też właściciel samochodu. Bo odpowiednia profilaktyka z pewnością pozwoli uniknąć kosztownych napraw.

Serwis prewencyjny nie jest w polskiej motoryzacji zjawiskiem powszechnym. - Tymczasem są dostępne rozwiązania, które pozwalają zachować pojazd w pełnej sprawności technicznej przez dłuższy czas – mówi Mirosław Magdziak z BG Poland. -  W swojej ofercie posiadamy preparaty chemiczne oraz profesjonalne urządzenia do ich aplikacji. Głównymi naszymi klientami (w Polsce 80%, w USA 85%) są autoryzowane stacje obsługi. Dla nich korzystanie z naszych produktów zmniejsza koszty gwarancyjne. Mówiąc najprościej – samochody rzadziej ulegają awariom. 

O jakich rozwiązaniach mowa? Są to systemy do czyszczenia układów paliwowych, olejowych. - Teraz mamy nową generację silników z bezpośrednim wtryskiem GDI i tutaj mamy bardzo zaawansowaną technologię, która pozwala na oczyszczenie zaworów dolotowych oraz wnętrza wtryskiwaczy - opowiada M. Magdziak.

Tagi: BG Poland,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony