Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

Artykuł sponsorowany

8 miesięcy temu  04.11.2019, ~ Administrator   

Dlaczego warto zainstalować gaz w samochodzie?
Strona 1 z 2

Instalacja gazowa zamontowana w samochodach o dużej pojemności silnika albo z silnikiem wysokoprężnym pozwala znacznie zmniejszyć koszty eksploatacyjne pojazdu. Dzięki używaniu gazu w samochodach z silnikiem benzynowym lub dieslem można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przeznaczamy na paliwo.

Niższe koszty eksploatacji i możliwość płynnej jazdy w trasie

Gaz LPG jest najtańszym i jednocześnie uniwersalnych z dostępnych rozwiązań, gdyż jest najtańszym dostępnym paliwem samochodowym. Ponadto, w przeciwieństwie do aut elektrycznych pozwala na jazdę bez limitu kilometrów. Wyruszając w trasę nie musimy martwić się gdzie zatankujemy paliwo, gdyż stacje LPG są obecnie równie popularne jak stacje benzynowe. Ponadto montaż i serwis instalacji LPG w aucie nie kosztuje dużo, a zapewnia rzetelnie wykonaną i sprawdzoną instalację, a jego koszty amortyzują się bardzo szybko.

Argumenty za montażem instalacji gazowej w samochodzie

Warto rozważyć montaż instalacji gazowej w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym, który spala  dużo paliwa. Instalacja LPG doskonale sprawdza się w dużych samochodach z potężnymi silnikami. Silnik o dużej mocy oznacza bowiem duże spalanie i częste tankowanie benzyny lub ropy. Dlatego jeśli jesteś właścicielem takiego auta, musisz liczyć się z wysokimi kosztami albo zainwestować w bezpieczną i sprawdzoną instalację gazową. W przypadku częstych wyjazdów w trasę i przemierzania setek kilometrów tygodniowo lub miesięcznie, również warto zamontować w samochodzie gaz. Wielu przedstawicieli handlowych, codziennie pokonujących kilkaset kilometrów, otrzymuje od pracodawcy samochody z zainstalowanym gazem. Duże miesięczne przebiegi są zatem kolejnym argumentem przemawiającym za montażem instalacji LPG.

Instalacja LPG – na co zwrócić uwagę?

Obecnie stosowane instalacje gazowe są nie tylko w pełni bezpieczne i wygodne, lecz pozwalają również na jazdę bez zmniejszenia mocy silnika, a co za tym idzie przyśpieszenia. Aby dobrać optymalną instalację gazową do parametrów silnika auta, najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu, który gwarantuje pełną obsługę – montaż i serwis instalacji. Warto zainwestować w tzw. instalację sekwencyjną, która jest wprawdzie droższa, ale zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na stronie https://tezet.pl/oferta/autogaz/

Instalacja sekwencyjna – zaawansowana elektronika i precyzja w każdym calu

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Adam 2 3 miesiące temu LPG montuje się żeby jeździć taniej. Ot cała filozofia. Jak montowałem u siebie Zavoli Winner to cała operacja zamknęła się w 2 tys.zł. razem z montażem. A przy mojej jeździe to zwrot był już po pół roku. Dziś nalatane mam już lekko licząc 80 tys.km a instalacja zarobiła już 4 razy na siebie. Jak się prowadzi firmę to takie oszczędności bardzo się liczą.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Groszek 1 7 miesięcy temu Myślę, że głównym powodem dla którego warto montować lpg są oszczędności. Warto jednak zwrócić uwagę na to co chcemy zamontować i przede wszystkim gdzie. Dobry monter to podstawa sukcesu. Sam przerabiałem ten temat jeżdżę na instalacji gazowej BRC sq32, która była montowana w autoryzowanym serwisie i mam spokój i oszczędności.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony