ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

ponad rok temu  07.07.2011, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Główną działalnością AC SA jest elektronika motoryzacyjna. Choć spółka specjalizuje się w produkcji systemów autogazu, to bardzo istotnym obszarem jej działalności jest wytwarzanie wiązek elektrycznych wykorzystywanych na potrzeby rynku motoryzacyjnego, a także innych gałęzi przemysłowych związanych z elektroniką, automatyką i robotyką.
Przychody ze sprzedaży samych zestawów wiązek elektrycznych do haków holowniczych – czego dotyczy kontrakt z partnerem z Niemiec – stanowiły w 2010 roku 8,7% całkowitych przychodów AC SA. Spółka zamierza rozwijać ten segment działalności ze względu na rosnące zainteresowanie wiązkami elektrycznymi do samochodów osobowych i dostawczych, a także ciągników oraz maszyn rolniczych.


- Na rynku motoryzacyjnym jesteśmy od 25 lat – mówi Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA. - Dzięki intensywnym działaniom, eksport stanowi obecnie ponad połowę naszych przychodów. To bardzo ważne, że na – znanym z wysokich wymagań – rynku niemieckim nasze wyroby cieszą się tak dużym uznaniem. Z niemiecką spółką współpracujemy już od wielu lat na zasadach partnerskich – w zależności od potrzeb dostosowujemy produkty do aktualnych wymagań i oferujemy komponenty dedykowane najnowszym technologiom. Nasze produkty pozwalają na pełne wykorzystanie systemów elektronicznych auta i zapewniają komunikację z przyczepą lub naczepą. Dzięki temu kierowca ma pełną kontrolę nad oświetleniem przyczepy lub naczepy.


Na polskim rynku motoryzacyjnym spółka działa od ponad 25 lat. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada około 45% udział w rynku polskim.


AC SA realizuje sprzedaż przy współpracy ze stałymi partnerami w kraju i za granicą. Silnie zdywersyfikowana struktura odbiorców hurtowych – w sumie kilkadziesiąt podmiotów z całego świata – zapewnia spółce niezależność, a także bezpieczeństwo i stałość produkcji. Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2010 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 56% przychodów AC SA ogółem. AC SA od lat systematycznie wprowadza do produkcji zarówno udoskonalenia już oferowanych produktów, jak i nowe wyroby – dzięki pracom badawczo-rozwojowym, prowadzonym we własnych laboratoriach, warsztacie i narzędziowni.


- Motoryzacja jest jednym z najintensywniej rozwijających się segmentów gospodarki. Co roku na rynku pojawiają się pojazdy wykorzystujące nowe rozwiązania technologiczne – nie tylko w zakresie silników, ale także elektroniki. Od ponad 15 lat z sukcesem dostosowujemy naszą ofertę wiązek elektrycznych do instalacji samochodowych oferowanych naszemu niemieckiemu kontrahentowi. Dotyczy to także pozostałej części naszej produkcji, szczególnie systemów LPG/CNG do silników spalinowych. Precyzyjnie analizujemy uwagi naszych klientów i wprowadzamy nowe funkcje oraz nowe rozwiązania, aby nasze produkty perfekcyjnie odpowiadały na potrzeby rynku – dodaje Katarzyna Rutkowska

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony