ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Instalacje gazowe

Nowości produktowe

Instalacje gazowe

ponad rok temu  02.11.2017, ~ Administrator   

Innowacja w autogazie. Dwie fazy wtrysku

Marcin Dziewiątkowski z firmy AC S.A., fot. Piotr Łukaszewicz

Niebawem do sprzedaży trafi system STAG 500 DIS. To nowatorska technologia instalacji gazowej z użyciem gazu w fazie ciekłej do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. O szczegółach opowiedział nam Marcin Dziewiątkowski z firmy AC S.A. podczas targów Warsaw Moto Show.

Producent tego systemu, marka STAG, jest na etapie uzyskiwania patentu na tę technologię, bo do tego typu silników jest to pierwsze takie rozwiązanie na świecie. To system 7. generacji wtrysku gazu do silników benzynowych.

- System opiera się na wtrysku gazu w fazie ciekłej przez wtryskiwacze benzynowe oraz dodatkowo w fazie lotnej przez wtryskiwacze gazowe. System posiada unikalne rozwiązanie połączenia dwóch faz wtrysku, co eliminuje problemy szóstej generacji systemów konkurencyjnych - mówi Marcin Dziewiątkowski.

Te problemy to m.in. trudności z uruchomieniem silnika na zimno czy szarpanie silnika podczas stanów przejściowych przy zmianie fazy lub przy zmianach obciążeń.

- Spodziewamy się, że system trafi do sprzedaży na rynek na początku już niebawem, po zakończeniu procesu homologacji. W tej chwili prowadzimy walidację systemu na różnych silnikach, głównie z grupy Audi i Volkswagen, ale też Citroen, Peguegot, Ford czy nawet Porsche. Pracujemy również nad wprowadzeniem systemów do kłopotliwych dotychczas silników z bezpośrednim wtryskiem marki BMW i Mercedes. Systetm STAG 500 jest bardzo uniwersalny. Jego możliwości nie ograniczają się do wybranej grupy silnikow, co jest główną zaletę tego rozwiązania - kończy Dziewiątkowski.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony