ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

ponad rok temu  21.03.2018, ~ Administrator   

Instalacja LPG teraz także dla właścicieli nowych aut na gwarancji producenta
Strona 1 z 2

Powodów dla których warto zamontować instalację LPG w swoim pojeździe jest wiele. Należą do nich m.in. niska cena gazu, którego litr kosztuje w Polsce ponad dwa razy mniej niż benzyny oraz możliwość obniżenia eksploatacji samochodu nawet o 50 proc. Co więcej, samochód na LPG może przejechać nawet dwa razy dłuższy dystans na obu zbiornikach paliwa bez konieczności tankowania. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt ekologiczny – dzięki instalacjom LPG możliwe jest obniżenie emisji cząstek stałych, czyli sadzy w powietrzu.

Pomimo tych zalet, część posiadaczy aut musiała czekać z montażem instalacji do momentu upłynięcia gwarancji producenta, aby nie stracić gwarancji na silnik. Jednakże teraz mają wybór.

Możliwość wyboru

Początkowo instalacje zasilania gazem montowały wyłącznie warsztaty niezrzeszone. A to stanowiło zasadniczy problem szczególnie z punktu widzenia osób kupujących auta nowe, których producent nie przewidział możliwości fabrycznego lub dedykowanego układu zasilania gazem. Kierowcy tracili gwarancję na silnik i w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów byli pozbawieni asekuracji i pomocy. Niewiele było więc odważnych, którzy zdecydowaliby się na konwersję nowego auta.

Producent instalacji autogaz marki STAG stworzył ofertę dopasowaną specjalnie do oczekiwań posiadaczy nowych aut, chcących korzystać z jazdy oszczędnej i ekologicznej. Od teraz zyskują oni możliwość montażu instalacji autogaz przy jednoczesnym utrzymaniu gwarancji producenta na silnik.

Pewna gwarancja

Nowy samochód plus nowa instalacja LPG to również pewna gwarancja. Z oferty mogą skorzystać wszyscy właściciele aut o wadze do 3,5t, kupionych na terenie UE, zarejestrowanych w Polsce i pozostających na gwarancji producenta. I nie ma znaczenia, czy jest to samochód prywatny, czy flota aut firmowych. Oferta jest na tyle elastyczna, by sprostać wymogom różnych odbiorców.

Montaż instalacji autogaz w aucie pozostającym na gwarancji producenta należy przeprowadzić w jednym z ponad 100 Autoryzowanych Serwisów STAG. Pozwoli to nie tylko na profesjonalną usługę, ale i na wygodną opiekę serwisową na terenie całego kraju. W przypadku potrzeby kontroli czy wizyty w warsztacie kierowca może udać się do najbliżej zlokalizowanego punktu, niezależnie od miejsca w jakim montował instalację.

- Rozwijamy również sieć serwisową związaną z marką STAG na terenie krajów europejskich. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie w przypadku wyjazdów służbowych lub wakacyjnych. Dostęp do profesjonalnej sieci warsztatów użytkownik samochodu z instalacją STAG ma zapewniony – informuje Jerzy Pisiecki, Kierownik ds. Rozwoju Europejskiej Sieci AS STAG firmy AC S.A.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Użytkownik Renault 3 miesiąc temu Landi Renzo w fabrycznych Oplech, Skodach, Renault, Dacia, Fiat mają zblokowane centrale (sterownik) i nie można ich serwisować w mniejszych tańszych warsztatach na gwarancji i po niej. Kierowcy zmuszeni sa tylko do serwisu w ASO gdzie podpięcie pod komputer w Renault wynosi 200 złotych. Wolę montować gaz poza ASO i mieć wpływ na auto.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Niks 2 9 miesięcy temu Ale takich opcji jest coraz więcej, chociażby wspomniane poniżej BRC. Instalacja zakładana jest do coraz większej liczby fabrycznie nowych aut, Citroen, Kia, Peugeot. I ten trend ciągle rośnie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Hak 1 12 miesięcy temu Ja rok temu kupiłem Skodę z nową instalacją Brc Sequent 32. Przez rok zrobiłem 15 tys km. Gwarancja nadal trwa, jestem zadowolony. Moim zdaniem producenci aut powinni w tym kierunku iść
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony