Reklama

Instalacje gazowe

Części i regeneracja

Instalacje gazowe

Wydarzenia

ponad rok temu  12.05.2017, ~ Administrator   

Inter Cars: wszystkie elementy, jeden producent
Strona 1 z 2

Sterowniki Optima nano i Optima Expert cechuje ponadprzeciętna oszczędność, nowatorski algorytm sterujący, intuicyjność obsługi, precyzyjny oscyloskop i możliwość ustawienia inteligentnych dotrysków PB Jako pierwszy w Polsce system LPG spełnia wymogi restrykcyjnej normy spalin euro 6.

Obecny rynek instalacji LPG do pojazdów z wtryskiem pośrednim jest dojrzały, nasy­cony i bardzo konkurencyjny. Dostępnych jest wiele różnorakich systemów i niezliczona ilość podzespołów. Na co zatem się zdecydować? Gotowy front kit od jednego producenta czy miks komponentów różnych producentów – tzw. „składak”?

Co masz pod maską?

Na rynku, a tym samym pod maskami aut, najczęściej spotykane instalacje to tzw. „skła­daki” – każdy element spod innej marki. Nie­stety ich niekompetentna konfiguracja i brak zestrojenia podzespołów są przyczyną nie­wydajności wielu instalacji LPG, a częstokroć także wadliwego działania lub całkowitego defektu.

Instalacje Optima

Jedynie kitom przednim, które posiadają wszystkie podzespoły wyprodukowane przez jedną firmę, nie grozi ten problem. Ich podstawową i nieocenioną zaletą są spe­cjalnie dobrane i zestrojone ze sobą pod­zespoły. Gwarantują one bezproblemową i spójną pracę wszystkich elementów instala­cji – elektroniki sterującej, reduktora i wtryski­waczy. Wiele bowiem funkcji elektroniki ste­rującej – takich, jak np. wbudowana korekta od ciśnienia, ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy producent dokładnie zna konstrukcję i budowę wtryskiwacza. Równie ważny jest tzw. czas reakcji reduktora na zmiany obciąże­nia, który jest znany wyłącznie producentom.

Firma Alex Sp. z o.o. skupiła się na prowadze­niu prac badawczo-rozwojowych. Ich celem jest osiągnięcie najbardziej efektywnego współdziałania produktów, prostej kalibracji i niezawodnej jakości. Tak właśnie stworzono „front kity” Optima nano i Optima Expert. Są to kompletne zestawy montażowe składa­jące się z elektroniki Optima nano lub Optima Expert wraz z reduktorami Shark 1200/ Shark 1500/ Turbot, wtryskiwaczami Barracuda i filtrami Ultra360°. Wszystkie te podzespoły są autorskimi produktami jednej firmy. Powszechnie ceniona jest trwałość i bezawa­ryjność reduktorów Shark oraz wtryskiwaczy Barracuda, które zostały tak dobrane pod kątem programowym oraz mechanicznym, aby w coraz bardziej skomplikowanych silni­kach nowoczesnych samochodów zachowy­wały się w sposób spójny i przewidywalny.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony